Filosoofiaolümpiaadil kirjutasid noored esseesid ja väitlesid


Avaldaja:Madli Leikop02. Aprill 2018

Tartus 29. märtsist kuni 1. aprillini toimunud filosoofiaolümpiaadil arutlesid gümnaasiumiõpilased teaduse, poliitika ja eetika üle ja väitlesid turvatunde teemal. Olümpiaadi võitis Grete-Triin Sulengo Tallinna Inglise Kolledžist.

Olümpiaadi lõppvooru kutsuti kümme noort, kes valiti välja 44 eelvoorus osalenud õpilase seast esseede alusel. Kahele koolituspäevale Tartu Ülikooli filosoofiaosakonnas järgnes kaks võistluspäeva Tartu Herbert Masingu koolis. Noored kirjutasid ingliskeelse essee teaduse, poliitika või eetika teemal, tegid loogika-, põhimõistete ja –teooriate testi ning väitlesid teemal „Minu turvatunne on olulisem kui sinu vabadus rääkida“.

Filosoofiaolümpiaadi võitis Grete-Triin Sulengo Tallinna Inglise Kolledžist, teise koha sai Paul Johannes Kalda Tallinna 21. Koolist ja kolmanda koha Sandra Võsaste Hugo Treffneri Gümnaasiumist. Võsaste sai ka Diana-nimelise auhinna parima eelvooru essee eest. Auhinnaga mälestatakse traagiliselt hukkunud kunagist olümpiaadivõitjat Diana Aitaid.

„Meile jäi silma finalistide esseede ühtlaselt kõrge tase ja loomingulisus,“ märkis peakorraldaja Leo Luks. „Rahvusvahelisel olümpiaadil on ainsaks ülesandeks essee kirjutamine, seepärast on lõppvooru punktiarvestuses kõige kaalukam just ingliskeelne essee.“ Olümpiaadi kaks parimat osalevad 23.–27. mail 2018 rahvusvahelisel filosoofiaolümpiaadil Montenegros.

20180401_Filosoofiaolümpiaad 2018. Foto Mats Volberg. Cropped.jpg

Filosoofiaolümpiaadi korraldas Tartu Ülikooli teaduskool. Ruume pakkusid Tartu Ülikooli filosoofiaosakond ja Tartu Herbert Masingu kool, auhinnad pani välja Tartu Ülikooli kirjastus ja Tallinna Ülikooli kirjastus.

Olümpiaadi tulemused on kättesaadavad Tartu Ülikooli teaduskooli veebilehel https://www.teaduskool.ut.ee/et/olumpiaadid/filosoofiaolumpiaad.

Allikas: TÜ teaduskooli pressiteade. Foto: Mats Volberg. 

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet