Osale populaarsel füüsikaviktoriinil Spekter


Avaldaja:Eva-Liisa Orula03. Aprill 2018

Kõik 8.–12. klasside õpilased on oodatud 3. mail 2018 lahendama põnevaid füüsikaülesandeid veebiviktoriinil Spekter.

Füüsikaviktoriinil tuleb lahendada nii igapäevaeluga seotud kui ka loogilist mõtlemist vajavaid ülesandeid. Viktoriinist saab osa võtta 3. mail 2018 kella 8.00–20.00 veebikeskkonnas http://opik.fyysika.ee/. Ülesanded on eesti ja vene keeles. Osalemiseks on vaja internetiühendusega arvutit või nutiseadet.

Osalema on oodatud ka nooremate klasside, õhtu- ja kutsekoolide õpilased. Küsimused on koostatud nooremale (8.–9. klass) ja vanemale (10.–12. klass) vanuserühmale. Tulemusi hinnatakse klasside kaupa, iga klassitaseme kümme parimat õpilast saavad auhinna.

Auhinnaliste kohtade võitjad avalikustatakse 10. mail Tartu Ülikooli teaduskooli veebilehel. Kõik osalejad saavad vaadata oma tulemust alates 4. maist kella 12.00 viktoriini veebikeskkonnas.

Viktoriin viiakse läbi füüsika e-õpiku keskkonnas. Lisainfo ja osalemise juhend on kättesaadav Tartu Ülikooli teaduskooli veebilehel http://teaduskool.ut.ee/spekter.

Viktoriini Spekter korraldab Tartu Ülikooli teaduskool koostöös Tartu Ülikooli koolifüüsika keskuse ja Eesti Füüsika Seltsiga. Viktoriini toetab Hasartmängumaksu Nõukogu.

Füüsikaviktoriin Spekter toimus esimest korda 2015. aastal. Eesmärk on tuua füüsika õppimisse mängulisust ja näidata õpilastele, et füüsika ei seisne alati arvutusülesannete lahendamises, vaid ka oma kogemuste analüüsimises, õigete ja valede arutluskäikude äratundmistes.

Lisainfo:
Ly Sõõrd, korraldaja ja projektijuht, tel 528 5484, ly.soord@ut.ee

Kaido Reivelt, koostööpartner ja füüsika e-õpiku esindaja, kaido.reivelt@ut.ee

Haridus- ja Noorteamet