Tea Varrak: koostöö Soomega toetab mõlema riigi hariduse arengut


Avaldaja:Madli Leikop24. Aprill 2018

Täna kohtusid Tallinnas Eesti Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Tea Varrak ning Soome Haridus- ja Kultuuriministeeriumi kantsler Anita Lehikoinen, arutamaks ettepanekuid kultuuri-, keele- ja haridussildade arendamiseks ning valmistumaks mais toimuvaks Eesti ja Soome valitsuste ühisistungiks.

Kantsler Tea Varraku hinnangul on koostöö Soomega väga hea. „Eesti ja Soome haridussüsteem on maailma tipus ning omavahel parimaid praktikaid jagades ja ühiselt tegutsedes saavutame hariduse ja teaduse veelgi kõrgema taseme,“ sõnas Varrak. „Tänane kohtumine andis kinnituse, et mõtleme ja tegutseme ühtsemalt kui kunagi varem,“ lisas Varrak.

Konkreetsed ettepanekud kultuuri-, keele- ja haridussildade tugevdamiseks kahe riigi vahel esitatakse kinnitamiseks Eesti ja Soome valitsuste ühisistungile, mis toimub mais Tallinnas. Ettepanekute läbivateks eesmärkideks haridusvallas on eelkõige kogemuste vahetamine ja ühiste tugevuste senisest parem kasutamine. Lisaks ka väikeriikide keelete tutvustamine ja arendamise Euroopa kontekstis ja vastastikkuse keeleõppe võimaluste avardamine.

Kohtumisel arutati ka haridus- ja teadusvaldkonna tuleviku arenguperspektiive ning mõlema riigi kogemuste ja uuringute paremat rakendamist ning teineteiselt õppimist. Kohtumisel tutvuti innovatsioonikeskus Mektoryga.

Eestit esindasid lisaks kantslerile ka asekantslerid Indrek Reimand, Mart Laidmets ja Ivar Sikk ning Euroopa Liidu ja rahvusvahelise koostöö osakonna juhataja Kristen Lahtein ja peaekspert Katrin Piller. Soomet esindasid kantsler Anita Lehikoinen, rahvusvaheliste suhete juht Jaana Palojärvi, kõrghariduse juht Birgitta Vuorinen ning valitsusnõunik Ilkka Turunen. Lisaks osalesid ka Soome Haridusagentuuri esindajad, Soome saadik Eestis ning Eesti kultuurinõunik Soomes.

Allikas: HTMi pressiteade.

Harno logo