Parimad noored lingvistikahuvilised on Hugo Treffneri Gümnaasiumi õpilased


Avaldaja:Eva-Liisa Orula03. Mai 2018

Tartu Ülikoolis võistlesid 28.–29. aprillil õpilased maailma keelte ülesannete lahendamises. Esimese koha sai Hugo Treffneri Gümnaasiumi õpilane Hant Mikit Kolk, teise koha Vanalinna Hariduskolleegiumi õpilane Karl Gustav Gailit ja kolmanda koha samuti Hugo Treffneri Gümnaasiumi õpilane Loona Volke.

Lingvistikaolümpiaadil osales 38 põhikooli- ja gümnaasiumiõpilast. Noortel tuli välja selgitada Paapua Uus-Guineas kõneldava huli keele arvusüsteem, lahti murda Filipiinidel kõneldava hanunoo keele kirjasüsteem, analüüsida mandžukeelseid lauseid ja mõista, kuidas klassifitseerivad objekte Loode-Amazonases kõneldava murui keele esindajad. Kaugete keelte kõrval oli ülesanne ka liivi keelest, kus õpilased pidid aru saama, mida on sugulaskeeltes sarnast ja mida erinevat.

Esimese koha sai Hugo Treffneri Gümnaasiumi 11. klassi õpilane Hant Mikit Kolk, teise koha Vanalinna Hariduskolleegiumi 12. klassi õpilane Karl Gustav Gailit ja kolmanda koha samuti Hugo Treffneri Gümnaasiumi 12. klassi õpilane Loona Volke. Esikolmik ja neljanda koha saanud Martin Puškin Tallinna Inglise Kolledžist esindavad juulis Eestit rahvusvahelisel lingvistikaolümpiaadil Prahas.

"Käesoleva aasta võistlus läks hästi. Eriti hea meel oli kuulda, et osalejad pidasid ülesandeid põnevaks. Meie eesmärk ongi näidata, mida huvitavat on maailma keeltes, pakkuda äratundmis- ja avastamisrõõmu," selgitas olümpiaadi žürii esimees Miina Norvik. "Kuna koolis lingvistikat eraldi ainena ei ole, siis aitavadki selline võistlus, suvine treeninglaager ja auhindadena jagatud keeleraamatud laiendada õpilaste silmaringi maailma keelte osas."

Lingvistikaolümpiaadi tulemused on avalikustatud Tartu Ülikooli teaduskooli veebilehel https://www.teaduskool.ut.ee/et/olumpiaadid/lingvistikaolumpiaad.

Võistlust korraldavad Tartu Ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituut, maailma keelte ja kultuuride kolledž ning teaduskool. Toetasid Haridus- ja Teadusministeerium ja Hasartmängumaksu Nõukogu.

Lisainfo:
Miina Norvik
Olümpiaadi žürii esimees
miina.norvik@ut.ee

Haridus- ja Noorteamet