Tartu ja Tallinna koolinoored on parimad füüsikanähtuste tundjad


Avaldaja:Eva-Liisa Orula10. Mai 2018

Rohkem kui 1200 õpilast lahendas 3. mail veebiviktoriinil Spekter igapäevaeluga seotud füüsikaülesandeid. Nooremas astmes olid parimad Tartu Veeriku Kooli ja Tallinna Reaalkooli õpilased, vanemas astmes Hugo Treffneri Gümnaasiumi noored.

Neljandat korda aset leidnud füüsikaviktoriinil osales 1272 õpilast põhi-, kutse- ja õhtukoolidest, kõige kaugem osavõtja oli Brüsseli II Euroopa Koolist. Aktiivsemad koolid olid Tartu Mart Reiniku Kool 126 osalejaga, Võru Gümnaasium 109 osalejaga ja Elva Gümnaasium 100 osalejaga.

Noorema astme üldvõitja ja parim 9. klasside arvestuses oli Martin Rahe Tallinna Reaalkoolist. Vanema astme üldvõitja ja parim 11. klasside arvestuses oli Toomas Tennisberg Hugo Treffneri Gümnaasiumist. Parima tulemuse 8. klasside arvestuses sai Robin Aleks Kavald Tartu Veeriku Koolist, 10. klasside arvestuses Leonid Zinatullin Hugo Treffneri Gümnaasiumist ja 12. klasside arvestuses Kristina Koch samast koolist.

"Spektri ülesannete lahendamiseks ei piisanud päheõpitud faktidest, vaid tuli süveneda ja mõista kirjeldatud olukorda," selgitas viktoriini korraldaja Tartu Ülikooli elukestva õppe keskuse õppedisainer Ly Sõõrd. "Kõige raskemaks osutus optikaülesanne eseme näivast kujutisest ja kõige lihtsamaks ülesanne kaalude näitudest. Maksimumpunkte ei saanud seekord keegi: parim tulemus oli 37 õigesti lahendatud ülesannet 40st."

Viktoriini iga klassi kümne parima tulemused on avalikustatud Tartu Ülikooli teaduskooli veebilehel http://teaduskool.ut.ee/spekter. Osalejad saavad oma punktisummat vaadata Füüsika e-õpiku keskkonnast http://opik.fyysika.ee. Mõlemal lehel on üleval ka viktoriiniküsimused, mida õpetajad saavad kasutada koolitöös.

Viktoriini korraldas Tartu Ülikooli teaduskool koostöös Tartu Ülikooli koolifüüsika keskuse ja Eesti Füüsika Seltsiga, rahastas Hasartmängumaksu Nõukogu.

Lisainfo:
Ly Sõõrd
Füüsikaviktoriini Spekter korraldaja
Tartu Ülikooli elukestva õppe keskuse õppedisainer
ly.soord@ut.ee
Tel 528 548

Haridus- ja Noorteamet