Parima õpilasfirma loojad saavad EBSis tasuta õppida


Avaldaja:Laura Vetik11. Mai 2018

Märksõnad:

,

Täna valitakse Tartus 2018. aasta parim õpilasfirma, mille liikmetele kingib EBS aastase täisstipendiumi bakalaureuseõppes õppimiseks.

EBSi bakalaureuseõppe juht Anto Liivat sõnas, et juhtimis- ja ettevõtlusõppele spetsialiseerunud ülikoolina on EBS pidanud alati oluliseks ettevõtlusharidusse panustamist. „Oleme ikka püüdnud aidata kaasa sellele, et noortel ettevõtjatel hästi läheks. EBSist on teiste hulgas tuule tiibadesse saanud mitmete edukate iduettevõtete, näiteks Taxify ja Jobbaticali juhid ning meie kõrgetasemelise EPAS akrediteeringu pälvinud rahvusvahelise ärijuhtimise õppekava kuulub maailma tippõppekavade hulka,“ lisas Liivat.

EBS ja õpilasfirmade võistluse korraldaja JA Eesti (Junior Achievement Eesti) teevad tihedalt koostööd. JA Eesti direktor Kersti Loor lausus, et paljud õpilasfirmade programmi vilistlased on asunud peale gümnaasiumi lõpetamist õppima EBSi: “Õpilasfirmade programmis julgustame noori ettevõtlikkusele ning õpingud EBSis on ettevõtlike noorte jaoks järgmine loogiline samm.”

Eesti parim õpilasfirma valitakse täna Tartus, Eesti Rahva Muuseumis juba 23. korda. Parima õpilasfirma võistluse finaalis osaleb 21 meeskonda, kellest selgub võitja neljaosalise maratonlahingu tulemusena. „Toodete, teenuste ja teadmiste tase tõuseb noortel iga aastaga ja finaalis on mitmeid tõeliselt tugeva potentsiaaliga ettevõtteid,“ rõõmustas Loor. 

Õpilasfirmade võistluse finalistidega saab tutvuda JA Eesti Facebooki lehel, kus saab võistlust ka reaalajas jälgida.

Eesti parima õpilasfirma liikmed saavad auhinnaks stipendiumi, mis katab aastased õpingud EBS ülikooli bakalaureuseõppes. Lisaks osaleb võidumeeskond suvel Serbias toimuval Euroopa õpilasfirmade võistlusel. Eelmisel aastal osutus Euroopa parimaks just Eesti õpilasfirma Festera, mis valmistab ainulaadseid toidujääkidest väärtuslikku huumust tootvaid prügikaste.

1500 tudengiga EBSi eesmärgiks on anda aktiivsetele ja ettevõtlikele inimestele akadeemilisi juhtimisalaseid teadmisi ning edendada oskusi ja väärtusi nende teadmiste edukaks rakendamiseks. EBS on Eesti ainus ettevõtlusõppele keskendunud ülikool, mille üliõpilased saavad oma teadmisi täiendamas käia 60 partnerülikoolis üle maailma. 1988. aastal asutatud Estonian Business School tähistab sel aastal 30. aasta juubelit.

Allikas: EBS

Samal teemal: