Muuseumihariduse infopäeva fookuses on kaasaegsed ja eristuvad õppimisviisid muuseumis


Avaldaja:Madli Leikop28. Mai 2018

Teist aastat järjest korraldab Eesti Kunstimuuseum koostöös eri muuseumidega üle Eesti muuseumihariduse infopäeva õpetajatele ja koolijuhtidele. Teabepäev „Mitmekülgne muuseumiharidus – eristuvad õppimisvõimalused“ toimub reedel, 24. augustil kell 12.00–17.00 Kumu kunstimuuseumis.

Oma tegevusi ja programme tutvustavad 14 muuseumi üle Eesti: kavas on haridusmess, õpetajad saavad osaleda avatud töötubades ning tutvuda Eesti Kunstimuuseumi näitustega.

Muuseumid kaasavad oma õppeprogrammidesse ja haridustegevustesse üha rohkem interaktiivseid lahendusi. Muuseumiõppe rikastamiseks on kasutusel mängud, videod, nutilahendused, katsed, loovülesanded, erinevad käed-külge- ja meeled-külge-meetodid ning palju muud põnevat. Nendest suundadest tulenevalt on infopäeva „Mitmekülgne muuseumiharidus – eristuvad õppimisvõimalused“ fookuses uued ja kaasaegsed õppimisviisid.

Infopäeva raames tutvustavad muuseumid Kumu aatriumis toimuval haridusmessil oma 2018/2019. õppeaasta programme. Avatud töötubades esitlevad muuseumid haridustegevustes kasutusel olevaid uusi ja interaktiivseid õppemeetodeid. Üheaegselt tegutseb kuni seitse tegevuspaika ning õpetajal on võimalus jooksvalt osaleda mitmesuguste töötubade tegevustes, katsetada konkreetseid meetodeid või proovida põnevaid õppevahendeid, teadmiste omandamist toetavaid mänge ja rakendusi. 

timthumb.jpg

Näiteks esitleb Tartu Ülikooli Ajaloomuuseum oma töötoas, kuidas seob muuseum ühiskonnateadused, loodus- ja täppisteadused kunstiga näitusel „Kuritöö ja karistus“. Okupatsioonide muuseum teeb õpetajatega läbi praktilised harjutused, et näidata, mismoodi käsitleda selliseid Eesti lähiajaloo keerulisi teemasid nagu Teine maailmasõda ja okupatsioonid. Tallinna Linnamuuseum tutvustab ajarännakumeetodit 1980. aastate pioneerilaagrite näitel. Täpsemad tutvustused võib peagi leida veebilehelt http://kumu.ekm.ee. Valitud töötoad toimuvad lisaks eesti keelele ka vene keeles.

Infopäeva lõpetavad ringkäigud Kumu kunstimuuseumi, Kadrioru kunstimuuseumi ja Mikkeli muuseumi näitustel. 

KAVA:

12.00–12.15    Registreerumine ja tervitusamps

12.00–16.00    Haridusmess 

12.30–12.45    Ürituse tutvustus

13.00–13.30    Avatud töötoad I (registreerimine kohapeal)
Toimub ka venekeelne töötuba

14.00–14.45    Lõuna (Reval Café II korrus)

14.45–15.15    Avatud töötoad II (registreerimine kohapeal)
                         Toimub ka venekeelne töötuba

16.00               Messi lõpp

16.00–17.00    Ekskursioonid Kumu kunstimuuseumis, Kadrioru kunstimuuseumis ja 
 Mikkeli muuseumis (registreerumine kohapeal)

Täpsem info programmi ja töötubade kohta Kumu kunstimuuseumi kodulehel.

Üritus on õpetajatele tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine. 

Registreeruda saab sellel lingil 21. augustini või kuni kohad on täitunud. 

Õpetajatel on vajadusel võimalik saada üritusel osalemist kinnitav koolitustõend.

Allikas: KUMU info. 

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet