Riik toetab tänavu ligi poole miljoni euroga 4523 noore malevasuve


Avaldaja:Madli Leikop14. Juuni 2018

Kui juba möödunud aastal tõusis riigi toetus noortemalevatele kahekordseks, siis tänavu suurenes toetus veel ligi 20 protsenti. Kokku eraldab Haridus- ja Teadusministeerium Eesti Noorsootöö Keskuse kaudu 55 noortemaleva korraldajatele algavaks suveks 572 064 eurot.

Üle Eesti toimuvatest malevatest saab osa 4523 noort. Malevas on võimalik omandada esimene töökogemus, tutvuda tööeluga kaasnevate õiguste ja kohustustega, osaleda karjääri- ja infoüritustel, külastada piirkondlikke ettevõtteid ja organisatsioone ning saada osa mitmekesistest ühistegevustest. Lisaks on võimalik osa võtta põnevatest innovatsioonimalevatest.

Noortemalevate korraldamist koordineerib Eesti Noorsootöö Keskuse. Keskuse direktor Edgar Schlümmer ütles, et malevate toetamine aitab väärtustada noorte esmaste töökogemuste saamist ja tööeluks valmistumist, õppida meeskonnatööd ja muuta oma suvi meeldejäävaks. 

"Sel aastal soovime lisaks ööbimisega ja ööbimiseta malevatele pakkuda täiendavat toetust innovatsioonimalevate korraldamiseks, et aidata kaasa uuenduslike ideede arendamisele, kaasaegsete tegevuste pakkumisele ja uute partnerite kaasamisele. Innovatsioonimalevate kaudu saavad malevakorraldajad noortele pakkuda nutikaid ja kaasaegseid töövõimalusi," lausus Schlümmer.

Loe lähemalt Eesti Noorsootöö Keskuse kodulehelt.

Allikas: ENTK koduleht. Foto: Koolielu arhiiv.