Eesti Teadus- ja Arendustegevuse Brüsseli bürood asub juhtima Maria Alajõe


Avaldaja:Madli Leikop29. Juuli 2018

Tallinna Tehnikaülikooli innovatsiooni ja ettevõtlussuhete direktor Maria Alajõe asub selle aasta sügisest tööle Eesti Teadusagentuuris (ETAg) Eesti teadus- ja arendustegevuse Brüsseli büroo juhina.

ETAG-i Brüsseli kontaktbüroo juhi töö on suunatud Eesti nähtavuse ja mõju suurendamisele Euroopa Liidu poliitika kujundamisel kõrghariduse, teadus- ja arendustegevuse valdkonnas. Lisaks on Maria Alajõe vastutusala uuel ametikohal Eesti organisatsioonide aktiivse osaluse kasvatamine Euroopa kõrghariduse, teaduse ja innovatsiooni programmides, teadusadministraatorite oskuste ja teadmiste tõstmine rahvusvahelise teaduskoostöö osas ning Euroopa teaduse ja innovatsioonipoliitika arengu seire ja vahendamine Eesti osapooltele.
  
Eesti Teadusagentuuri juhatuse esimehe Andres Koppeli sõnul on Brüsseli büroo oluline kontaktpunkt nii Eesti teadlaskonnale kui ka Eesti Teadusagentuurile, olles nii oluline infovahendaja kui ka kontaktide looja. „Brüsseli büroo juht peab olema väga hea suhtlemisoskusega ning laialdaste teadmistega nii Eesti kui Euroopa teadus- ja arendustegevusest. Usume, et Maria Alajõe varasem töökogemus Eesti teadus- ja arendustegevuse maastikul aitab tal tööga suurepäraselt toime tulla," ütleb Koppel.
  
Maria Alajõe sõnul jõudis uus positsioon tema lauale pisut liiga vara, sest TTÜ innovatsiooni ja ettevõtlussuhete arendamisel on tööpõld endiselt lai. „Samas, arvestades Eesti teadus- ja arendustegevuse toetamise tänaseid võimalusi ja EL-i uue rahastusperioodi algust, näen väga hea võimalusena anda panus Eesti teadusesse laiemalt. Oma tulevasel ametikohal tahan kõigile Eesti teaduse saadikutele Brüsselis toeks olla kontaktide loomisel ja erinevate võimaluste vahendamisel, väikese riigina on see meile antud hetkel äärmiselt oluline,“ kommenteeris Alajõe.
  
Maria Alajõe asub uues ametis tööle septembrist.

Allikas: TTÜ pressiteade.