Eesti õpilane võitis rahvusvahelisel lingvistikaolümpiaadil pronksmedali


Avaldaja:Eva-Liisa Orula02. August 2018

Tšehhis 26.–30. juulini toimunud rahvusvahelisel lingvistikaolümpiaadil võitis Tallinna Inglise Kolledži õpilane Martin Puškin pronksmedali.

Olümpiaad koosnes individuaal- ja meeskonnavõistlusest. Individuaalvõidu sai Poola õpilane, Puškin sai oma tulemuse eest pronksmedali. Meeskondlik üldvõit läks USA õpilastele.

Individuaalvõistlusel lahendasid osalejad kuue tunni jooksul ülesandeid eksootiliste ja väikese kõnelejaskonnaga keeltest. Raskeimaks osutus Paapua Uus-Guineas 15 000 kõnelejaga mägi-arapeši keele numbrisüsteemi lahtimurdmine. Võistlejate lemmikuks oli ülesanne Indias 10 000 inimese seas kasutusel oleva hahkuni keele lause- ja sõnaosade kohta.

Meeskonnavoorus tuli võistlejatel süveneda kolme Brasiilias kõneldava sugulaskeele – membengokre, šavante ja krinkati – sõnavarasse, leida seaduspärasusi neile ühistes omasõnades ja tõlkida dialoogijuppe.

Eesti meeskonna juhendaja Linda Freienthal pidas tänavusi ülesandeid keerulisteks, kuid põnevateks. "Nii mõnigi ülesanne oli kavala nipi või üllatava lahendusega, mille meie noored läbi nägid ja lahti murdsid. Olen võistkonna liikmetega väga rahul: igaüks jõudis individuaalvõistlusel kaugele ja lahendas nii mõnegi ülesande kõrge punktisummaga. Olen uhke Martini üle, kes osales rahvusvahelisel lingvistikaolümpiaadil esimest korda ja keda premeeriti pronksmedaliga," lausus Freienthal.

Kuueteistkümnendat korda korraldatud rahvusvahelisel lingvistikaolümpiaadil Tšehhi pealinnas Prahas osales 192 õpilast 31 riigist.

Eestit esindasid lisaks Puškinile Vanalinna Hariduskolleegiumi õpilane Karl Gustav Gailit ja Hugo Treffneri Gümnaasiumi õpilased Hant Mikit Kolk ja Loona Volke. Rahvusvahelisse žüriisse kuulus Tartu Ülikooli teadur Miina Norvik.

Õpilaste osalemist koordineeris Tartu Ülikooli teaduskool, toetas Haridus- ja Teadusministeerium.

Lisainfo:
Linda Freienthal
Tartu Ülikooli üliõpilane
linda.freienthal96@gmail.com

Haridus- ja Noorteamet