Tartu Kutsehariduskeskuse sisseastujate arv on tõusuteel


Avaldaja:Madli Leikop06. August 2018

Reedel, 3. augustil lõppes uute õppijate vastuvõtt Tartu Kutsehariduskeskusesse. Seekord laekus kokku 1763 sisseastumisavaldust, mida on üle 3% enam kui mullu. Kutsehariduskeskuse direktori Tõnis Lukase sõnul on rõõmustav, et kutseõppes õppijate langustrend on pöördumas tõusuks.

“See, et tänavu oli Tartu Kutsehariduskesse sisse astuda soovijaid 3% võrra eelmisest aastat rohkem, näitab, et noored näevad praktiliste oskustega tööle asumist loomuliku eluvalikuna. Anname neile korraliku aluse karjääriks,” sõnas Tõnis Lukas.

Tartu Kutsehariduskeskuse kodulehelt saab lugeda, et kõige enam sooviavaldusi laekus raamatupidaja erialale õppima asumiseks. Keskhariduse baasil erialadest on populaarsemad veel juuksuri ja tarkvara arenduse nooremspetsialisti erialad. Põhihariduse baasil erialadest on kõige enam avaldusi taas IT-süsteemide nooremspetsialisti, ehitusviimistluse ja mootorsõidukitehniku erialadele õppima asumiseks.

Tänavused uued erialad on õppijate poolt samuti hästi üles leitud ja vastu võetud. Nii kasutajakogemuse disaini nooremspetsialisti, süsteemiadministraatori kui ka põhihariduse baasil mehhatrooniku erialadele on soovijaid rohkem kui õppekohti.

Loe artiklit täismahus Tartu Kutsehariduskeskuse kodulehelt

Foto: Koolielu arhiiv, TKH üks õpperuumidest. 

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet