Arvamusfestivali teadusalal räägitakse akadeemilisest vabadusest ja sookvootidest


Avaldaja:Madli Leikop09. August 2018

Teadlaskarjääri võimalused Eestis, sookvoodid, akadeemiline vabadus, teaduspoliitika pärast järgmisi valimisi ning avatud juurdepääs teadusandmetele – Arvamusfestivali teadusalal arutletakse nii teadlaseks olemise kui ka teaduse eeltingimuste üle.

Kahel arutelupäeval, 10. ja 11. augustil toimub teadusalal kaheksa arutelu. "Teadus teeb inimkonna targemaks ja elu paremaks," ütles teadusala tiimi juht Priit Ennet. "Teadusalal otsime koos asjatundjate ja -huvilistega võimalusi, kuidas teha Eesti teadust paremaks, kuidas teha teaduse ja ühiskonna vastastikmõju tugevamaks, ja kuidas seeläbi teha ka Eesti ühiskonda targemaks." 

Teadusala aruteludes saavad sõna teadlased, poliitikud, ajakirjanikud, riigiteenistujad ja ettevõtjad. Teadusala valmistasid ette Eesti Teadusagentuur, Eesti Teadusajakirjanike Selts, Eesti Noorte Teaduste Akadeemia, Tartu Ülikool, Tallinna Ülikool, KBFI ja Vikerraadio.

“On puhas rõõm, et teadusala on Arvamusfestivalil oma kindla koha leidnud. On ju teadus parim vahend, mis meil maailma uurimiseks ja edendamiseks on. Teadusala ettevalmistamine on kestnud juba varakevadest alates ja selle teoks saamine on olnud võimalik vaid tänu kõigi partnerite entusiasmile ja tublile koostööle,“ lausus Eesti Teadusagentuuri tegevjuht Karin Jaanson.

Vaata teadusalal toimuva kohta jooksvat infot Facebookis "Teadusala Arvamusfestivalil 2018": https://www.facebook.com/events/188901518583390/

Allikas: Eesti Teadusagentuuri pressiteade.