Aasta kiusuennetaja kool 2018 on Kuusalu Keskkool


Avaldaja:Madli Leikop24. August 2018

SA Kiusamisvaba Kool andis 24. augustil KiVa-koolide suvekoolis esmakordselt välja aasta kiusuennetaja kooli tiitli. Ajaloolise esimese tunnustuse pälvis Kuusalu Keskkool.

Kool on KiVa programmi rakendanud kaks aastat, sammudes värskelt vastu oma kolmandale süsteemsele kiusuennetusaastale.

Tiitli väljaandmise eesmärk on väärtustada kooliperede pühendumist ennetamis- ja sekkumistegevustele ehk teisisõnu soovib sihtasutus täiendavalt tunnustada neid koole, kes kasutavad maksimaalselt ära uuringutega kontrollitud programmi ja süsteemi, pingutades selle nimel, et kiusamist jääks aina vähemaks.

“Kuusalu Keskkool on olnud juba rakendamise algusest saati eeskujulik ja innukas KiVa programmi rakendaja,” tunnustab kooli tööd SA Kiusamisvaba Kooli tegevjuht Triin Toomesaar. “Kuusalu kooli KiVa-tiim ehk juhtumite lahendamise ja KiVa-koordineerimise meeskond on ühtehoidev ja järjepidev KiVa-põhimõtete rakendaja. Näiteks tehakse koolis kiusuvastase sõnumi levitamisel täiendavat tööd ülekooliliste ürituste korraldamisel, osaletakse KiVa-täiendkoolitustel ning väljakutsetele lähenetakse positiivselt ja lahendustele orienteeritult.”

Kuusalu Keskkooli tugikeskuse juhataja ja KiVa-tiimi juhi Piret Kamberi sõnul tuli tunnustus kooli jaoks väga ootamatult: "Teeme ju kõike seda, mida KiVa programm kiusamise ennetamiseks ja vähendamiseks ette näeb ning püüame seda koolielus maksimaalselt erineval moel rakendada." Ta lisas, et tiitel teeb loomulikult rõõmu ja annab indu juurde. "Kuid kõige suurem tunnustus tehtud tööle on muutus, mida tajume igapäevases koolielus - üksteise ja iseenda aina teadlikum märkamine!"

Aasta kiusuennetaja kooliks sai kandideerida iga vähemalt kaks aastat KiVa programmi kasutanud kool, kes selleks ise soovi avaldas. Tiitlisaaja välja selgitamiseks võeti arvesse nii kooli õpilasküsitluse tulemusi, KiVa rakendamise näitajaid personali tagasiside põhjal kui ka osalemisaktiivsust Kiusamisvaba Kooli täienduskoolitustel. Boonuspunkte andsid ka kõik kooli lisategevused KiVa teadmiste ja oskuste laiemaks levitamiseks.

Kuusalu Keskkooli tugevateks konkurentideks tiitlile kandideerimisel osutusid Rocca al Mare Kool, Suure-Jaani Kool ja Jüri Gümnaasium, kes paistavad samuti silma kiusuennetusele ja KiVa programmi rakendamisele pühendumisega.

Aasta kiusuennetaja kooli tiitliga pärjatud Kuusalu Keskkooli KiVa-meeskonnale pani SA Kiusamisvaba Kooli hea koostööpartner, Eesti rahvuslik lennufirma Nordica välja auhinnareisi Amsterdami, teiste äramärgitud koolide KiVa-tiime premeeriti pehmete kingitustega AS-ilt Wendre.

Aasta kiusuennetaja kooli tiitlit plaanib SA Kiusamisvaba Kool hakata välja andma iga-aastaselt.

Allikas: SA Kiusamisvaba Kool pressiteade. Foto: Koolielu arhiiv. 

Samal teemal: