Ilmunud on uus algupärane filosoofiaõpik


Avaldaja:Madli Leikop28. August 2018

Märksõnad:

Tartu Ülikooli õppejõud ja filosoofid Bruno Mölder, Roomet Jakapi ja Marek Volt on saanud valmis kõrgkooliõpiku „Sissejuhatus filosoofiasse“, mis annab ülevaate nüüdisaja filosoofia peamistest valdkondadest ning pakub küllaga mõtteainet ka laiemale lugejaskonnale.

Riikliku programmi „Eestikeelsete kõrgkooliõpikute koostamine ja väljaandmine (2008–2012)“ toel kirjutatud õpik on kasvanud välja sama pealkirjaga kursusest, mida autorid on Tartu Ülikoolis üheskoos andnud alates 2008. aastast. Raamatu on kirjastanud Tartu Ülikooli Kirjastus.

Filosoofia kaanekujundus.jpg

See on tähelepanuväärne sündmus, sest viimati ilmus kõrgkoolidele mõeldud algupärane sissejuhatav filosoofiaõpik Eestis 80 aastat tagasi. Nimelt nägi Alfred Koorti „Sissejuhatus filosoofiasse“ ilmavalgust 1938. aastal. Sellele järgneval ajal on ilmunud ainult tõlkeõpikud, vähemamahulised või kitsama fookusega õppevahendid ja keskkooliõpikud.

Mis on tõde? Mis on teadmine? Mis asjad on olemas? Millises vahekorras on inimese keha ja vaim? Missugune käitumine on moraalselt õige? Mis on vabadus? Mis on kunst? Need on näited paljudest küsimustest, mille üle filosoofid arutlevad ja mida selles õpikus süstemaatiliselt käsitletakse. 

„Filosoofia põhiteemadega tutvumine ja nende läbitöötamine selle õpiku vahendusel aitab arendada mõtlemisoskusi nii üliõpilastel kui ka filosoofia õppejõududel. Samuti on sellest õpikust kasu neil, kes vajavad selliseid oskusi muul alal tegutsedes või kellele lihtsalt meeldib põhjalikult mõelda,“ selgitas raamatu vajalikkust TÜ filosoofia ajaloo dotsent Roomet Jakapi. 

Raamatut esitletakse 11. septembril kl 18 Tartu kirjanduse majas ja 21. septembril kl 17 Tallinna kirjanike majas. Raamat on müügil kauplustes ja Tartu Ülikooli kirjastuse kodulehel.

Bruno Mölder_Roomet Jakapi_Marek Volt.jpg

Fotol vasakult: Bruno Mölder, Roomet Jakapi, Marek Volt. Foto autor: Mats Volberg.

Allikas: TÜ pressiteade. 

Samal teemal: