Ülemaailmne mikroobide päev Tartus 17. septembril


Avaldaja:Triinu Visnapuu30. August 2018

Eesti Mikrobioloogide Ühendus kutsub kõiki huvilisi 17. septembril ülemaailmse mikroobide päeva tähistamisele Eestis. Populaarteaduslikus võtmes, interaktiivselt ning õpitubade abil tutvustatakse mikroobe meie ümber.

Eesti Mikrobioloogide Ühendus kutsub kõiki huvilisi 17. septembril ülemaailmse mikroobide päeva (International Microorganism Day) tähistamisele Eestis. Populaarteaduslikus võtmes, interaktiivselt ning õpitubade abil tutvustatakse mikroobe meie ümber – mikroobide elurikkust, nende olulist rolli looduses ja mõjusid inimese tervisele, mikroorganismide kasutamist erinevates tööstuslikes ja biotehnoloogilistes rakendustes. Sündmus on suunatud eelkõige gümnaasiumiõpilastele ja loodusteaduste õpetajatele, oodatud on ka põhikooliastme õpilased, üliõpilased, õppejõud ja teised mikrobioloogiahuvilised.  

Ülemaailmse mikroobide päeva üritused toimuvad 17. septembril Tartu Ülikooli molekulaar- ja rakubioloogia instituudi ning genoomika instituudi ruumides (Riia 23, Tartu). Sündmust korraldavad kolm Tartu Ülikooli instituuti: molekulaar- ja rakubioloogia instituut,  bio- ja siirdemeditsiini instituut ning genoomika instituut. Mikroobide päeva avab kell 13:00 Eesti Mikrobioloogide Ühenduse esimees professor Jaak Truu ja järgnevad otselülitused erinevates riikides toimuvatele samalaadsetele üritustele ning oma tervituse edastab Euroopa mikrobioloogia seltside liidu (FEMS) president emeriitprofessor Bauke Oudega (Holland).

Kava jätkub noorteadlaste lühiettekannetega erinevatest mikrobioloogia valdkondadest – inimese mikrobioomist, biotehnoloogiast ja meditsiinilisest mikrobioloogiast kuni keskkonna mikroobide, antibiootikumiresistentsuse ning toidu mikrobioloogia ja -hügieenini. Toimuvad põnevad töötoad, kus saab ise luua bakterite abil kunstiteose, panna kokku oma kaasaskantava mikroskoobi ja seda kasutada mikroobide vaatamiseks, uurida, kuidas helendavad bakterid sensoritena toimivad ja kuidas baktereid pärilikkusaine järgi ära tunda. Näitusel tutvustavad valdkonnaga seonduvat erinevad ülikoolid, organisatsioonid, erialaseltsid, ettevõtted ning silmaringi avardab mitmekesine videoprogramm.

Info ja osalejate registreerimine: https://estmikro.org/mikroobide-paev/

Osalemine on kõigile tasuta!

 

Kontakt:

Eesti Mikrobioloogide Ühendus

Triinu Visnapuu triinu.visnapuu@ut.ee

Jaak Truu jaak.truu@ut.ee

Korraldajad:

Tartu Ülikooli molekulaar- ja rakubioloogia instituut, Tartu Ülikooli bio- ja siirdemeditsiini instituut ning Tartu Ülikooli genoomika instituut

Toetajad:

Tartu ülikool, Hasartmängumaksu nõukogu, Haridus- ja teadusministeerium, American Society for Microbiology, Federation of European Microbiological Societies