TÜ teaduskool kutsub õpilasi kursustele ja õpikodadesse


Avaldaja:Madli Leikop07. September 2018

Tartu Ülikooli teaduskoolis on põhikooli- ja gümnaasiumiõpilastele avatud registreerimine kursustele ja õpikodadesse.

2018/19. õppeaastal on nimekirjas üks auditoorne ja 49 kaugõppeõppekursust erinevatest valdkondadest. Võrreldes eelmise õppeaastaga on kursuste nimekiri täienenud uute koolitustega, millest põhikoolikooli vanema astme ja gümnaasiumiõpilastele sobivad Linnaplaneerimine ja Imeline universum ning gümnasistidest olümpiaadihuvilistele Võistlusprogrammeerimine II (edasijõundnutele) ja Ettevalmistus keemiaolümpiaadiks III.

Kursused algavad oktoobris ja kestavad maini. Õpilased saavad kursuse läbimisel Tartu Ülikooli tunnistuse. Kokkuleppel kooliga võib läbitud koolitusi arvestada valikkursustena. Kursuse hind jääb vahemikku 12-25 €, ent on ka tasuta kursus.

Teaduskooli kursustel osalemine annab:

·         hulgaliselt teadmisi, mis kooliprogrammi ei mahu

·         hea ettevalmistuse kõrgkooli astumiseks

·         kõva vundamendi olümpiaadidel ja võistlustel osalemiseks

·         konkursipunkte (jälgi, mis kursused!) Tartu Ülikooli astumisel 

Registreerimine kursustele kestab 20. septembrini või kohtade täitumiseni.

„Käed külge“ stiilis eksperimentaalkursusi toovad piirkondadesse füüsika-, keemia- ja bioloogia õpikodade mobiilsed laborid. Teemade läbimiseks korraldatakse piirkonnas 7 või 8 neljatunnist õppepäeva. Õpikodade kodulehel on näha, millistesse piirkondadesse on 2018/19. õppeaastal õpikojad tellitud. Õpilastel on võimalik kodu lähedal toimuvatesse õpikodadesse registreeruda 20. septembrini või kohtade täitumiseni. Õpikojas osalemine on õpilasele tasuta.  

kursused_2018-19.jpg

Tartu Ülikooli teaduskool on suurim täiendkoolituse pakkuja õpilastele. Eelmisel õppeaastal õppis seal kursustel ja õpikodades 3500 õppurit üle Eesti. 

Allikas ja foto: TÜ teaduskooli pressiteade.