Töövarjupäeva täiendav kandideerimine on avatud ka gümnaasiumi ja kutsekooli õpilastele


Avaldaja:Madli Leikop02. Oktoober 2018

Tallinnas ja Harjumaal toimuvale Rajaleidja töövarjupäevale kandideerimist pikendati 3. oktoobrini ning nüüd on lisaks 7.-9. klasside noortele töövarjuks võimalik kandideerida kõigil kuni 19aastastel koolinoortel.

Põhja-Eesti Rajaleidja keskuse karjäärinõustaja Marja-Liisa Vaiksalu tõdeb, et kuna eri vanuses noored näitasid üles huvi töövarjutamise vastu ja gümnaasiumiõpilaste sooviavaldusi laekus juba enne, otsustati kolmeks päevaks avada täiendav kandideerimine kõigile kuni 19aastastele Tallinna ja Harjumaa noortele. „Kuigi kolmveerand kohtadest on juba varju leidnud, siis olles saanud positiivset tagasisidet, et inimestele läheb töövarjupäeva ettevõtmine korda, soovisime laiendada töövarjutamise võimalusest osa saavate noorte hulka. Valikus on endiselt palju põnevaid ameteid, aga selleks, et hajutada töövarjude omavahelist konkurentsi ja ka noorte huvi, ei leia nimekirjast enam neid ameteid, millele oli juba 7.-9. kl õpilaste seas suur tung ja arvukalt kandidaate,“ selgitab Vaiksalu ja julgustab noori vaatama ka nende ametite poole, mille nimetus esialgu ehk võõrana võib kõlada.

Täiendav kandideerimine algas 1. oktoobril ja on avatud Innove kodulehel 3. oktoobrini 23:59. Kandideerimisel on vajalik kirjutada motivatsioonikiri ja täita ankeet, kus võimalik märkida kaks ametikoha eelistust. Töövarjupäeva ürituse all Facebookis jagavad karjäärinõustajad ka näpunäiteid edukaks kandideerimiseks, tutvustavad erinevaid ameteid ning tööandjaid, kes töövarju võtavad jpm.

Rajaleidja töövarjupäev „Hüppa üle oma varju!“ toimub 24. oktoobril Tallinnas ja Harjumaal. Töövarjutamise eesmärk on anda koolinoortele võimalus näha ja kogeda reaalset töömaailma ning kuidas koolis õpitavad teadmised tööle asudes rakendust leiavad. 

40418515_1994393050580978_7942976585802448896_n.jpg

Allikas: SA Innove pressiteade. 

Samal teemal: