Loodus lummab taas


Avaldaja:Madli Leikop08. Oktoober 2018

Sel sügisel toimus juba seitsmendat korda Tartu linna 2. klasside õpilastele looduse tundmise võistlus „Loodus lummab“.

Võistlus „Loodus lummab“ koosnes kahest osast - veebivoorust ja katsete voorust. 

26. septembril toimunud veebivoorust võttis osa Tartu linna 14 kooli, igast 4-liikmeline võistkond. Veebivoorus pidid õpilased kirjelduse ning lehtede järgi ära arvama õiged puuliigid, nimetama kodulinde, teadma seene osasid, paiga- ning rändlinde ja erinevaid lilleliike. Veebivooru tulemuste põhjal pääsesid katsete vooru seitsme kooli võistkonnad.

Katsete voor toimus 3. oktoobril Tartu Kivilinna Kooli õuealal. Selles voorus pidid võistkonnad lahendama järgmisi põnevaid ülesandeid: tundma ära ning uurima pillirootaime (mõõdeti tõlviku, varre ja lehe pikkusi); selgitama toore muna abil välja, missuguses veetopsis on soolane vesi; silpidest kokku panema lindude nimetused ning paigutama linnuliigid tabelisse vastavalt sellele, kas ta on paigalind või rändlind;  mõõtma kase ja tamme tüve ümbermõõdu 1,3 meetri kõrguselt; jäljeraamatu abil välja selgitama, missugustele loomadele need jäljed kuuluvad ning ennustama, mitu männikäbi mahub 100 grammi sisse kui 5 männikäbi kaaluvad kokku 30 grammi. 

Keskustes juhendasid väikseid loodushuvilisi Kivilinna kooli 5.d klassi õpilased.  Võistlus oli äärmiselt põnev ning tasavägine.

Tartu linna 2. klasside looduse tundmise võistluse „Loodus lummab“  võitis Tartu Erakool, II koha saavutas Tartu Kesklinna Kool  ja III koha Tartu Kivilinna Kool. 

Väga tublid olid kõik võistlusel osalenud õpilased! Tänu- ja kiidusõnad õpilasi juhendanud õpetajatele!

Suur tänu asutustele, kes toetasid võistlust „Loodus lummab“ auhindadega! Nendeks olid Tartu Linnavalitsuse haridusosakond, Tartu infokeskus, Eesti Ornitoloogiaühing, Ahhaa Teaduskeskus, Tartu Loodusmaja,  Vellavere - Vapramäe - Vitipalu Sihtasutus, Kirjastus Koolibri ning Eduring Koolitused.

Helis Hani , „Loodus lummab“ korraldaja

Foto: Koolielu arhiiv

Samal teemal: