Koostöö hõlbustab õppimist Tartu ja Lyoni ülikoolis


Avaldaja:Madli Leikop12. Oktoober 2018

Neljapäeval, 11. oktoobril kirjutas Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser alla lepingule, mille järgi avaneb prantsuse keele ja kirjanduse ning vene ja slaavi filoloogia eriala üliõpilastel võimalus omandada magistrikraad nii Tartu Ülikoolis kui ka Jean Moulin Lyon 3 Ülikoolis.

Koostöö puudutab Tartu Ülikoolis üliõpilasi, kes õpivad maailma keelte ja kultuuride magistriõppekava „Euroopa keeled ja kultuurid“ alusel. Kummagi ülikooli õppijad, kes soovivad saada mõlema ülikooli diplomi, peavad sooritama poole õppekava mahust, st 60 ainepunkti välisülikoolis.

Esimesi Prantsusmaalt Lyonist pärit üliõpilasi, kes tulevad nii õppima slavistikat kui ka tutvuma Eesti kultuuriruumiga, võib Tartus loodetavasti kohata juba järgmise aasta sügisel. „Meie jaoks on see väga oluline kvaliteedimärk, sest Lyonis mitte ainult ei tunnustata meie antavat haridust, vaid lausa uhkustatakse sellega,“ märkis TÜ humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna maailma keelte ja kultuuride kolledži asedirektor Tanel Lepsoo. „Me ei väida loomulikult, et õpetame Puškinit või Prousti paremini kui prantslased, aga me kindlasti õpetame neid teisiti. Oma tavakeskkonnast irduv kõrvalpilk on mistahes haritlase koolitamises ülimalt oluline.“

Lyoni ülikooli esindasid eilsel Tartu-visiidil kirjanduse ja kultuuride teaduskonna dekaan professor Marie Ledentu ning keeleteaduskonna prodekaan professor Denis Jamet. 

Jean Moulin Lyon 3 Ülikoolis õpib kuues teaduskonnas humanitaar- ja sotsiaalteadusi umbes 30 000 üliõpilast. See on üks 12 institutsioonist, mis moodustavad Lyoni ülikooli konsortsiumi. Koostöö Tartu Ülikooli ja Lyoni ülikooli vahel algas 2016. aastal.

Allikas: TÜ pressiteade.