Eesti noored küberkaitsjad Londonis


Avaldaja:Madli Leikop14. Oktoober 2018

Eesti noored küberkaitsjad ja tulevikutalendid on Londonis, et osaleda võistlusel European Cyber Security Challenge. Eesti parimad valiti välja juunis toimunud KüberNaaskli võistlusel, samuti läbisid nad mitu küberlaagrit, kus lihviti meeskonnatööd, loovust kui ka küberkaitse alaseid oskuseid.

14.-17.10.2018 toimuva rahvusvahelise võistluse korraldaja on ENISA ja Cyber Security Challenge UK. Loota on huvitavat võistlust, mis paneb proovile 17 riigi võistlejad nii tehnilistes oskustes, strateegias, ärilises mõtlemises kui ka esinemises. Võistluse stsenaarium näeb ette, et iga riik esindab ühte kübekaitse ettevõtet, kes võtab endale lahendada erinevaid missioone ja teeb vajadusel ka teiste meeskondadega koostööd.

20181013_185424.jpg

Meeskonna kapten – Artur Luik (TalTech/Skype/Microsoft). Meeskonnaliikmed: Heino Sass Hallik (TalTech/Devtailor), Tanel Peep (TalTech), Johannes Kadak (TTÜ Tartu Kolledž/ Tarkvent OÜ), Mark Vainomaa (Väike-Maarja Gümnaasium), Martin Saar (Tallinna Polütehnikum), Martin Širokov (UT), Rao Zvorovski (UT), Taavi Eomäe (UT), Jürgen Laks (UT).

Kaasa sõidavad Triin Muulmann (Kehtna Kutsehariduskeskus, treener), Krista Mulenok (Eesti NATO Ühing, vaatleja), Birgy Lorenz (TalTech, KüberNaaskli võistluse korraldaja).

Kübertalente toetab Kaitseministeerium ja Eesti Interneti Sihtasutus.

Info saatis Koolielule Birgy Lorenz. 

Samal teemal: