"Klassiga kinno!" novembrikuu dokumentaalfilm koolinoortele


Avaldaja:Madli Leikop19. Oktoober 2018

Dokumentaalfilmide vaatamise huvi on järjest kasvanud. Kino Sõprus programmi "Klassiga kinno!" septembri ja oktoobri dokumentaafilmi on vaatamas käinud üle 1500 noore.

Novembri dokumentaalfilmile on samuti registreerumine alanud. Tulevikutehnoloogiast rääkiv film „Inimesest inimlikum“ linastub 5. ja 7. novembril kell 15.00 Tallinnas kinos Sõprus. Nagu ikka, kaasnevad filmiga ka õppematerjalid ning seansile eelneb lühike tutvustus eksperdi poolt. 

Filmi tutvustus:  

Film „Inimesest inimlikum“ uurib, mida tähendab elada intelligentsete masinate ajastul. Selle isikliku, mängulise ja puhuti dramaatilise uuringu käigus asendab filmitegija iseennast robotiga ning jälgib, kuidas see mõjutab tema loovust ja inimlikke väärtusi. See avastusretk ei paljasta üksnes uue tehnoloogia plusse ja miinuseid, vaid esitab maailma juhtivaile tehisintellektiekspertidele ja robotiloojaile eksistentsiaalse küsimuse: kas inimesest lõputult targem, suhtlemisvõimekam ja võib-olla eneseteadlikum tehisintellekt muudab inimese enda tarbetuks?

Filmi treiler ja lisainfo kodulehel.

Samuti on võimalik kohti broneerida detsembri filmile „Kapist välja“. Lisainfo kino kodulehel. Antud dokumentaalfilmid sobivad eelkõige põhikooli lõpuklassidele ning gümnaasiumiastme õpilastele. Kooligruppide registreerimine toimub meili teel – kool@kinosoprus.ee. Pilet õpilastele 3 eurot, õpetajatele on kinokülastus tasuta.

Lisaks korraldab kino Sõprus 6. novembril kell 13.00 ühe kooliseansi kino levifilmiga „Whitney“, mis räägib armastatud lauljannast Whitney Houstonist. 

Pisemaid filmisõpru oodatakse vaatama kodumaist koguperefilmi "Eia jõulud Tondikakul", kooliseansid toimuvad alates 6. detsembrist. 

Lisainfo ja nendele seanssidele broneerimine kadri@kinosoprus.ee.

Allikas: korraldajate info.

 

Haridus- ja Noorteamet