Eesti Lastekirjanduse Keskuses tähistati ettelugemise päeva


Avaldaja:Madli Leikop22. Oktoober 2018

20. oktoobril tähistati Eestis ettelugemise päeva, mil tuletati kõigile meelde, kui tore on ette lugeda, lugemist kuulata ning kui oluline on ettelugemine lastele. Eesti Lastekirjanduse Keskuses Tallinnas toimus vabariikliku ettelugemisvõistluse „Kus hundist räägitakse“ finaal.

Lastekirjanduse keskuse direktor Triin Soone: „Ettelugemine on lapse arengule ülioluline. Lisaks sellele, et see on tore peretraditsioon ja koos veedetud aeg, saab just ettelugemisest ja ühisest raamatuvaatamisest alguse lapse kirjanduslik kasvamine ja laiem kultuurihuvi. See on teeviit teatri-, filmi- ja teadusemaailma. Kuid ettelugemine ei ole ainult lastega seotud ühistegevus. See on sisukas ajaveetmise viis ka täiskasvanutele, kellel näiteks iselugemine on raskendatud. Jutte-luuletusi on alati tore lugeda ja kuulata, võtkem selleks vaid aega.“

Vabariikliku ettelugemisvõistluse finaalis lugesid parimad 4. klasside ettelugejad Tallinnast, Tartust ja kõigist maakondadest ette katkendeid hundilugudest. Teemavalikut oli inspireerinud Euroopa kultuuripärandiaasta ja hundi valimine Eesti rahvusloomaks. Lugemist hindas kolmeliikmeline žürii: NUKU muuseumi juhataja Maria Usk, ERRi saatejuht Kristo Elias ja Eesti Lastekirjanduse Keskuse direktor Triin Soone. 

Ettelugemise päeva traditsioon sai Eesti Lastekirjanduse Keskuses alguse 1994. aastal. Tänaseks on päeva ideega kaasa tulnud paljud koolid, lasteaiad ja raamatukogud üle Eesti. Sel päeval korraldatakse hommikusi ettelugemisi, nii ühis- kui ka võistulugemisi. 

ettelugemine-elk.jpg

Allikas ja foto: Eesti Lastekirjanduse Keskus

Samal teemal:

 

 

Haridus- ja Noorteamet