Maanteemuuseumi lastelaagris saab kino


Avaldaja:Madli Leikop25. Oktoober 2018

Alates 25. oktoobrist leiab esmakordselt Eesti Maanteemuuseumis aset lastelaager, kus filmimehe August Varustini käe all saavad lapsed disainida oma enda multifilmi.

Sügisene koolivaheaja muuseumilaager on maanteemuuseumile esimene kord kutsuda õpilased tervet päeva täitvasse tegevusprogrammi. „Teeme kaks laagripäeva, kus lapsed saavad sukelduda animatsiooni valmimise telgitagustesse. Töötoa lõpuks on lastel teada, kuidas üks multifilm sünnib,“ rääkis laagri ideest maanteemuuseumi programmijuht Kerle Kadak. 

Laagri programmi läbiviijaks on kunstnik ja filmimees August Varustin, kes koos lastega muuseumi näituselt „Head teed!“ kogub animatsiooniks sisu, seejärel joonistatakse lennukatest ideedest tegelased ning viimaks pannakse need fotokaamera abil liikuma. „Nagu maanteemuuseumile kohane on läbivaks tegelaseks mõni sõiduk, mis seikleb Eestimaa teedel. Lapsed saavad välja mõelda, disainida ja animeerida erinevaid põnevaid tegevuspaiku ja tegelasi, keda see fantaasiasõiduk oma teel kohtab,“ lisas Kadak. Laagripäeva kõhutäiteks rõõmustavad lapsi moosiga pannkoogid ning kosutav piparmünditee.   

Maanteemuuseumi laagrisse on tulemas lapsed alates 7. eluaastast. „Kohad täitusid väga kiiresti, mis annab meile julgust rohkem laagriprogramme korraldada ning usume, et suvevaheajal saame pakkuda lastele juba ka ööbimisega muuseumilaagrit,“ täiendas Kadak. 

Allikas: Maanteemuuseumi pressiteade