Keskkonnateemalisi videoid saab esitada kuni 11. novembrini


Avaldaja:Madli Leikop02. November 2018

Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) pikendab videokonkursi mini Negavatt tähtaega 11. novembrini. Konkursile oodatakse I-VI klasside koolinoorte klippe, mis pakuvad lahendusi erinevatele keskkonnaprobleemidele.

Parimatele on auhinnaks reisiraha mõne Eesti muuseumi, õppekeskuse, ettevõtte külastuseks või loodusmatka läbiviimiseks.

„Pikendame konkursi tähtaega nädala võrra, kuna oleme õpetajatelt saanud väga positiivset tagasisidet konkursi osas ning soovime neile vastu tulla, et videote tegemine koolitunnis paremini seostada poolelioleva õppetööga,“ selgitab tähtaja pikendamist Negavati projektijuht Kadi Mitt. „Oleme lastelt juba saanud väga vahvaid ja asjalikke videoid. Loodame, et neid saabub veelgi ning pikendatud tähtaeg annab võimaluse kõigile oma nägemused edastada. Ja nagu oleme öelnud ka varasemalt - esitatavad probleemid ei pea olema sugugi globaalsed. Julgesti võib jälgida oma koduümbrust ja lähedasi ning märgata seal mõnda aspekti, mida saaks igapäevaselt keskkonna heaks ära teha.“

Konkurss toimub kahes vanusekategoorias: I-III klasside ja IV-VI klasside õpilased. Osalemiseks tuleb moodustada vähemalt 3-liikmeline meeskond, luua kuni 2-minutiline videoklipp, kus kirjeldatakse ära mõni keskkonnaga seotud murekoht ning pakutakse välja lahendus. Siis tuleb video mini Negavati kodulehel registreerida. Osaleda võib terve klassiga ning kasutada nii õpetajate, noorsootöötajate, huviringide juhendajate kui ka lapsevanemate abi. Konkursil saab osaleda kuni 11. novembrini 2018.

Videokonkursi mõlema vanusegrupi võitjad saavad kuni 700 euro ulatuses reisiraha mõne Eesti muuseumi, õppekeskuse, ettevõtte külastuseks või loodusmatka läbiviimiseks. Reisirahata ei jää ka teised esikolmikusse tulnud meeskonnad. Samuti panevad oma lemmikutele välja eriauhinnad Eesti Pandipakend, Uuskasutuskeskus ning Rimi Eesti Food AS. 

Kõikide konkursist osavõtjate vahel loositakse Telia Eesti eestvedamisel uute ägedate videote tegemiseks välja nutitelefon. Telia Eesti toetustegevuste juht Elo Võrk sõnab, et kui panna kokku loovus, tehnoloogia ja vastutustundlik mõtlemine, võib tulemuseks olla lahendus, mis täna tundub ulme, aga mõne aja pärast reaalsus. „Oleme saanud erinevate uuringute ja töötubade kaudu lastelt väga häid nõuandeid, kuidas tehnoloogiat veelgi paremini ühiskonna probleemide lahendamiseks tööle panna. Loodame, et sellelt konkursilt sünnib ka selliseid nutikaid nõuandeid ja lahendusi keskkonna hoidmiseks, mida on võimalik ellu viia tehnoloogia abil.“ 

Konkursi võitjad selgitavad välja KIKi töötajad ning parimatest parimad kuulutatakse välja 4. detsembril mini Negavati kodulehel. Täpsemad konkursi tingimused leiab mini Negavati kodulehelt ja infot jagab ka Negavati projektijuht Kadi Mitt (kadi.mitt@kik.ee, 52 42 602).

negavatt-mini_fb_uus_kuupaev_0.png

KIK rahastab erinevaid keskkonnaprojekte Eesti keskkonnatasudest laekuvast rahast, CO2 kvoodimüügi tuludest ning Euroopa Liidu struktuurifondidest. Lisaks pakub KIK võimalust taotleda sihtotstarbelist laenu keskkonnaprojektide elluviimiseks. Kaheksateistkümne aastaga on riik KIKi kaudu toetanud ligi 20 000 keskkonnaprojekti. Samuti korraldab KIK koostöös Keskkonnaministeeriumiga 18-30-aastastele noortele mõeldud konkurssi Negavatt, mille eesmärk on tõsta ressursialast teadlikkust ning innustada välja pakkuma lahendusi, mis aitavad säästa ressursse.

Allikas: KIKi info