Tartu Ülikooli psühholoogia instituudi juubelikonverentsil heidetakse valgust eestlaste olemusele


Avaldaja:Madli Leikop07. November 2018

Tartu Ülikooli psühholoogia instituudil täitub sel sügisel 50 aastat statsionaarse õppe algusest ning seda tähistatakse üheskoos Eesti Psühholoogide Liiduga (EPL), kel möödub asutamisest 30 aastat.

10. novembril toimuval juubelikonverentsil „Eesti mõõdud“ keskendutakse psühholoogide uuringutele eestlaste ja teiste eestimaalaste kohta.

Psühholoogia instituudi juhataja ja Eesti Psühholoogide Liidu president Kariina Laas kinnitas, et konverentsil on koos Eesti psühholoogia tipud, kes teadlaste ja praktikutena on ühtlasi maailmas kõrgelt hinnatud.

„Psühholoogia tähtsus ühiskonnas kasvab pidevalt – psühholooge kaasatakse peale vaimse tervise valdkonna aina enam ka näiteks rahvatervishoidu, geneetikasse, majandusse ja haridusse. TÜ psühholoogia instituudi ja EPL-i ühise juubelikonverentsi ettekanded kajastavad psühholoogia mitmekülgsust suurepäraselt,“ lisas Laas.

Konverentsil saab muu hulgas teada, kuidas mõtleb Eesti laps ning kui suur roll on psühholoogias meie geenidel. Vastust otsitakse küsimustele, kas eestlane töötab liiga palju ja tunneb liiga vähe ning milline on tema suhe söömise ja joomisega. Räägitakse ka sellest, kuidas tehakse Eestis psühholoogiateadust, ja mõõdetakse esmapilgul mõõtmatuna näivat: hetke, teadvust, tõde ja rottide tundeid.

Konverentsile on oodatud kõik psühholoogiahuvilised, instituudi vilistlased, endised ja praegused töötajad ning Eesti Psühholoogide Liidu liikmed.

Juubeliürituste osana etendub TÜ uues anatoomikumis (Näituse 2) alates 2. novembrist ka Tartu Uue Teatri lavastus „Unusta/unista“, mis on valminud koostöös TÜ psühholoogia instituudiga.

Vaata lähemalt konverentsi kava.

Allikas: TÜ pressiteade

Samal teemal: