Noortekonverents toob üle 300 Viljandimaa õpilase ühekoos erinevuste üle arutlema


Avaldaja:Madli Leikop08. November 2018

8. novembril toimub Sakala keskuses Viljandimaa Rajaleidja keskuse, Noorte Tugila ja Avatud Noortetoa konverents “Üheskoos teineteise kõrval”, mis tänavu keskendub erinevate valikute, elustiilide ja isiksuste kujunemisele.

Kolmandat korda toimuv „Üheskoos teineteise kõrval“ on maakonnas saanud traditsiooniliseks ja oodatud sündmuseks. Konverents on suunatud Viljandimaa põhikoolide lõpetajatele, et pakkuda neile arendavaid ja huvipakkuvaid teemasid ja inspireerivaid kohtumisi.

Noortekonverentsi läbiv teema on igal aastal valitud selliselt, et toetada noori oma valikuvõimaluste teadlikul analüüsimisel ning anda neile kindlustunne ise otsustamiseks. Sel aastal on fookuses inimeste erinevused. „Soovime noori julgustada otsima oma rada ja jääma sealjuures iseendaks. Kõik ei pea ühtmoodi riietuma, samu valikuid langetama, sarnast elustiili järgima,“ selgitab Viljandimaa Rajaleidja keskuse juht Reet Nigol ning lisab, et just erinevused rikastavad meid vastastikku.

Konverentsil astub üles koolitaja ja eripedagoog Pille Kriisa, kes räägib suhtlemisest ja üksteise mõistmisest. Toitumisnõustaja Erik Orgu räägib tervislikust eluviisist kui igaühe individuaalsest valikust. Näitlejanna Adeele Sepp jagab noortega oma kujunemislugu ja kogemusi näitleja tööst ning elust laiemalt. Lisaks astuvad teemakohaste etüüdidega üles Viljandi Gümnaasiumi teatristuudio õpilased. Päeva modereerib Sander Kahu, kes räägib ka oma kogemusest kui oluline on noorele hingelähedase hobiga tegelemine.

Tänavuse konverentsi uuenduseks on noorte vestlusring „Erinevus on erilisus ja minu tugevus“, et üheskoos arutada, kuidas noored on leidnud enda tugevused, teinud olulisi valikuid ja kes on neid seejuures toetanud. 

Allikas: Viljandimaa Rajaleidja keskuse info