Mini Negavatile laekus 65 keskkonnaprobleemi lahendavat videot


Avaldaja:Madli Leikop12. November 2018

Keskkonnateemalisele videokonkursile mini Negavatt saabus tähtajaks 65 videoklippi, kust saab ülevaate I-VI klasside koolinoorte arvates peamistest keskkonnamuredest ning välja pakutavatest nutikatest lahendustest. Konkursi võitjad selguvad 4. detsembril.

“Hea meel, et noored teavad, millised on meie tänased keskkonnaprobleemid ja väljakutsed ning oskavad neile välja pakkuda ka lahendusi,“ tunnustab esitatud videote autoreid KIKi juhataja Veiko Kaufmann. “Noored teavad väga hästi, et probleemide lahendamine algab iseenda käitumise jälgimisest ja muutmisest. Usun, et nad on tulevikus meile kõigile eeskujuks.”

Konkursile laekus videoklippe üle Eesti. Saabunud klippide hulgas on nii erinevate ressursside, näiteks vee ja elektri säästmisega seotud ideid kui ka nutikaid taaskasutuse lahendusi. Mitmed videod näitavad, kuidas käituda eeskujulikult ja keskkonnasõbralikult kodus või klassiruumis. Samuti pakutakse klippides välja hea kasutusvõimalus sügisestele lehtedele, soovitatakse metsa all kõndides pista taskusse väike prügikott, seintele joonistamise asemel kasutada paberit, istutada Eestisse miljon puud või hoopiski rajada prügivangla. Samuti toodi välja paralleel halloweeni ja kliimamuutuste vahel. 

Keskkonnainvesteeringute Keksus (KIK) teeb konkursi tulemused teatavaks 4. detsembril mini Negavati kodulehel. Parimatest parimad selgitavad välja KIKi töötajad. Videokonkursi mõlema vanusegrupi võitjad, I-III ja IV-VI klasside õpilased saavad kuni 700 euro ulatuses reisiraha mõne Eesti muuseumi, õppekeskuse, ettevõtte külastuseks või loodusmatka läbiviimiseks. Reisirahata ei jää ka teised esikolmikusse tulnud meeskonnad. Kõikide konkursist osavõtjate vahel loositakse Telia Eesti eestvedamisel uute ägedate videote tegemiseks välja nutitelefon Apple iPhone 6s. Samuti paneb oma lemmikutele välja eriauhinnad Eesti Pandipakend, Uuskasutuskeskus ning Rimi Eesti Food AS. 

Täpsemad konkursi tingimused leiab mini Negavati kodulehelt

Allikas: KIKi pressiteade

Samal teemal: