Eesti Rahvusraamatukogu tähistab juubelit


Avaldaja:Madli Leikop19. November 2018

Eesti Rahvusraamatukogus saab täna alguse juubelinädal, mis kulmineerub 22. novembril toimuva piduliku juubeligalaga.

19. novembril kell 16.00 saab Rahvusraamatukogu humanitaarsaalis kuulata juubeliluulet. Vestlevad ja luulet loevad Karl Martin Sinijärv ja Peep Ilmet. 

Kolmapäeval, 21. novembril kell 20.00 toimub gala avalik peaproov, mida on kõik oodatud vaatama. Tegemist on viimase läbimänguga enne neljapäeva õhtul toimuvat galat. Õhtut juhib VAT Teatri näitleja Tanel Saar ja ettekandele tuleb Pärt Uusbergi kooriteos "Vaata, misuke ilus ilm...". Sõnad kirjutas Paul-Eerik Rummo ja lavastas Aare Toikka. Kooriteose esitavad Tallinna huvikeskuse Kullo tütarlastekoor ja Rahvusraamatukogu naiskoor. 

Lisaks mainitud üritustele on avatud ka mitmed näitused ja väljapanekud. Näiteks peanäitusesaalis on eksponeeritud Wiiralti preemia võidutööd, harulduste kogu näitusesaalis on väljas Vive Tolli 90. sünnipäevale pühendatud näitus, 6. korruse näitusesaalis saab imetleda Andres Eilarti kunstikogusse kuuluvaid teoseid jne. 

Juubelinädala vältel on Rahvusraamatukogu fuajees fotoboks, kus kõik soovijad saavad endast koos sõpradega pilti teha ja foto enda meiliaadressile saata. 

Allikas: RRi pressiteade. Foto: Koolielu arhiiv.

Samal teemal:

 

Harno logo