Avaldusi õpetajate vahetusprogrammi jaoks USA-s võetakse vastu novembri lõpuni


Avaldaja:Madli Leikop20. November 2018

Eesti alg-, põhi- ja keskkooliõpetajaid saavad tänavu esmakordselt osaleda haridusalases vahetusprogrammis Participate, mis võimaldab kolm kuni viis aastat teha erialast tööd mõnes USA koolis.

Taotlusvooru on pikendatud novembri lõpuni.

US Participate Exchange Program, mis on värvanud õpetajaid kogu maailmast rohkem kui 30 aasta jooksul, on üks edukamaid kultuurivahetusprogramme, mis toetub globaalselt 84 riigist pärineva 10 000 programmis osalenud pedagoogi kogemustele. Kultuurilise spektri laiendamiseks on Participate otsustanud 2018. aastal haridustalente värvata Eestist. 

Participate’i värbamisprotsessis osalemiseks peab haridustöötajal olema pedagoogiline ülikooliharidus ning vähemalt kaks aastat täistööajaga alg-,  põhi- või keskkooliõpetaja töökogemust. Taotlejatelt oodatakse ka juhiluba, sest programmis osalevad peavad USAs ise tööle sõitma. Tõhusaks töötamiseks ning kolleegide, ülemuste, õpilaste ja vanematega suhtlemiseks peab õpetaja samuti tõendama soravat inglise keele oskust. Participate programmis osalemiseks peab esitama taotluse aadressil http://go.participate.com/estonia.

Programmis osaledes saavad pedagoogid ainulaadse kogemuse uuenduslike kasvatusmeetoditega töötamisel ning õpivad seejuures tundma uut kultuuri. Värvatud õpetajad asuvad tööle tavapärase õppekava alusel, kuid neid julgustatakse õpilastele ka Eesti kultuuri tutvustama. Koju naastes saavad õpetajad rakendada kõiki teadmisi ja meetodeid, mida nad vahetusprogrammi jooksul omandasid. Participate teeb koostööd 388 kooliga kolmes osariigis: Põhja-Carolinas, Lõuna-Carolinas ja Virginias. 

Värvatutele osutatakse logistilist tuge ning kui osalejal on perekond, aidatakse ka lastel ning kaasal heakskiidetud viisanõuete alusel USAsse kolida. Vastuvõtuprotsessi jooksul on õpetajatel saatjad, et tagada positiivne kogemus ning võimaldada pedagoogil oskusi ja andeid täiel määral arendada. 

Participate'i rahvusvaheline värbamisjuhi Jeff Seaby sõnul kestab vahetusprogramm kolm aastat, kuid seda saab soovi korral pikendada viieni. „Osalejad saavad USA õpetajatega võrdväärset tasu, elukindlustuse, lennupiletid ning saatja kogu värbamisprotsessi ajaks,“ ütles Seaby.

Lisainfot leiab aadressil http://www.go.participate.com. Ühendust saab võtta ka e-posti info@participate.com või veebilehe paremas allnurgas asuva vestlusakna kaudu.

Allikas: programmi info