TAI kaasas youtuberid noortele tervisliku toitumise põhimõtteid tutvustama


Avaldaja:Madli Leikop22. November 2018

Tuntud Eesti youtuberid Victoria Villig, Martti Hallik ja Liina Ariadne Pedanik liitusid Tervise Arengu Instituudi (TAI) kampaaniaga „Aitab kah! Sööme tervislikult!“ ning esitavad noortele väljakutse valmistada ise tervislikke toite.

Väljakutsest osavõtmiseks tuleb noortel valmistada kas hommikupuder, munaroog, pasta, tatrapuder lisandiga või ahjus küpsetatud köögiviljad kana või kalaga ning postitada foto toidust Instagrami koos märksõnadega #paremkokkaise ja #tervislikonparem. Martti, Victoria ja Liina valivad välja oma lemmikpostitused ning kümnel postitajal on võimalik võita ühine toiduvalmistamise õhtu youtuberitega. Lisainfot ja soovitusi leiab veebilehelt http://fiidikaru.toitumine.ee/soome-tervislikult/. Kampaania kestab kuni 9. detsembrini.

TAI projektijuhi ja toitumisnõustaja Kristin Salupuu sõnul on kampaania eesmärk viia noorteni sõnumit tervislikult ja tasakaalustatult söömise plussidest ja sellest, et näksimist, eriti just magusate ja soolaste näkside söömist, tuleks vähendada.

„Noortel on suurem energiavajadus, ent ka pikad ja tihedad, aktiivsust täis päevad. Näksid, nagu krõpsud või šokolaad, võivad tunduda soodsad ja kiired näljakustutajad, kuid kiire elutempo juures võivad seejuures sootuks ununeda soojad täisväärtuslikud toidukorrad,“ ütles Salupuu. „Söömisharjumused saavad alguse juba lapseeas ning see, kuidas sööme noorukina, mõjutab toitumist ja tervist ka täiskasvanuna. Ise süüa teha, kas perega või sõpradega koos, on lisaks ka tore seltskondlik ajaviide.“

TAI_toitumine_1200x628px_est1.jpg

TAI läbi viidud Eesti toitumise uuringust selgus, et eestimaalased söövad soovitatud oluliselt enam lihatooteid, magusat ning soolaseid ja magusaid näkse. Soovitatust oluliselt vähem süüakse aga teraviljatooteid, kala, pähkleid ning puu- ja köögivilju. 

Allikas: TAI pressiteade

Samal teemal: