Detsembri dokumentaalfilmid kinos Sõprus


Avaldaja:Madli Leikop22. November 2018

Detsembris näeb "Klassiga kinno!" programmi raames dokumentaalfilmi „Kapist välja“, mis linastub kahel korral: 17. ja 18. detsembril kell 15:00.

Tavapäraselt kaasnevad filmiga ka õppematerjalid ning seansile eelneb lühike tutvustus eksperdi poolt. "Klassiga kinno!" programmi pakub kino Sõprus Tallinnas. 

Filmi tutvustus  

Film on avameelne montaaž paljudest videotest, mida noored geid, bid, lesbid ja transseksuaalid on internetti postitanud, ning laseb meil kogeda otsustavat „kapist välja tulemise“ hetke, mis muudab lõplikult nii nende intiimset kui ka sotsiaalset elu.

Režissöör Denis Parrot ütleb filmi kohta nii: „Tänapäeval on meie lääne ühiskond väidetavalt homosõbralikuks muutunud, kuid vähesed inimesed suudavad päriselt ette kujutada, mida tähendab erineda oma seksuaalsusega ühiskondlikust normist nii isiklikul kui ka sotsiaalsel tasandil. See film käsitleb ühelt poolt kogu maailma teismeliste intiimseid tundeid isiklikus plaanis ning teiselt poolt kogu seda sotsiaalset ja rahvusvahelist fenomeni laiemas plaanis. Seeläbi tehakse vaatajale selgeks, kui olulised need küsimused ikka veel on ja kui hooletult neist mööda vaadatakse. „Kapist välja“ on esimene dokumentaalfilm, mis käsitleb LGBTQ kogukonna liikmete lugusid sotsiaalmeediapostituste kaudu. Nende videote digitaalne olemus, filmimistehnika erinevus ja kadreerimisvõtted kingivad kogu projektile minimalistliku esteetika ning teevad filmist enneolematu elamuse.“

Filmi treiler ja lisainfo kodulehel:

https://www.kinosoprus.ee/et/movie/klassiga-kinno-kapist-valja

Antud dokumentaalfilm sobib eelkõige põhikooli lõpuklassidele ning gümnaasiumiastme õpilastele. Kooligruppide registreerimine toimub meili teel – kool@kinosoprus.ee . Pilet õpilastele 3 eurot, gruppi saatvatele õpetajatele on kinokülastus tasuta.

Lisaks jätkub „Eia jõulud Todikakul“ kooliseanssidele registreerumine. Lisainfo kino kodulehel - https://www.kinosoprus.ee/et/movie/kooliseansid-eia-joulud-tondikakul.

Allikas: kino Sõprus info