Loodusteadused ja tehnoloogia koolis. Koostöö ja lõiming. Scientix konverents 2019


Avaldaja:Urmas Tokko10. Detsember 2018

Lugupeetud õpetaja, koolijuht, haridusametnik ja teadlane! Olete oodatud Scientix konverentsile Loodusteadused ja tehnoloogia koolis. Koostöö ja lõiming. Konverents toimub Tartu Tamme Gümnaasiumis (Nooruse 9) 28.02-01.03.2019

Olete oodatud Scientix konverentsile Loodusteadused ja tehnoloogia koolis. Koostöö ja lõiming. Konverents toimub Tartu Tamme Gümnaasiumis (Nooruse 9) 28.02-01.03.2019. LTT õpetajatele suunatud konverents pakub võimalust õppimiseks ja kogemuste vahetamiseks - teid ootavad  erinevad ettekanded ja üle 20 töötoa nii Eesti kui välisesinejatelt, samuti õpetajate stendiettekanded.

Mõned küsimused, millele konverentsi ettekannete ja töötubade abil vastuseid otsitakse:

Kas STEM, STEAM ja LTT tähendavad kõik ühte ja sama? Kuidas õpetatavat lõimida  ja tekitada huvi loodusteaduste vastu juba algkoolis? Miks on vaja kontekstipõhist õpetamist? Kuidas õpetajad Eestis õpetavad ja millised on nende edulood? Milliseid uusi võimalusi pakuvad õppetöö rikastamiseks rahvusvahelised õpilaste keskkonnaprojektid? Kuidas õpetada statistikat arvutiga? Millise nipiga mahuvad õppeprotsessi kosmoseprogramm ja põgenemistuba?

Ja neid küsimusi on veel palju.

Konverentsi programm on täpsustamisel ning registreerimine avatakse jaanuari alguses, kuid eeltööd osalemiseks saab juba teha:

  • pange märkmikusse kirja: 28.02.-1.03. Scientix 2019 konverents Tartu Tamme Gümnaasiumis;

  • märkige registreerumise avanemise kuupäev 10. jaanuar 2019 (meeldetuletuse saamiseks lisage e-posti aadress siia);

  • Julgustame klassi- ja LTT õpetajaid pakkuma ideid stendiettekande (A0) tegemiseks konverentsil – idee esitamise tähtaeg on 1. jaanuar 2019, lisainfo siin.

Konverentsist osavõtt on tasuta.  Konverentsil osalemisega seotud sõidu- ja majutuskulud jäävad osaleja enda kanda. Konverentsi kohta leiab infot Eesti Teadusagentuuri Scientix 2019 konverentsi kodulehelt.

Mis on Scientix?

Scientix on üle-euroopaline teadushariduse kogukond, mis edendab koostööd loodusteaduste, tehnoloogia, inseneeria ja matemaatika (STEM - science, technology, engineering and maths) õpetajate, kasvatusteadlaste, poliitikakujundajate ja teiste selle valdkonna haridusega seotud professionaalide vahel. Eesmärgiks on jagada ja levitada parimaid kogemusi loodusteaduste- ja tehnoloogiaalases hariduses.

Konverentsi korraldajad ja toetajad:

Haridus- ja Teadusministeerium, Tartu Tamme Gümnaasium, Eesti Teadusagentuur, Tartu loodusmaja, Tartu Ülikool, Tallinna Ülikooli Haridusteaduste instituut, European Schoolneti koostööprojekt Scientix, TeaMe+ programm