EBS tähistas 30. aastapäeva


Avaldaja:Madli Leikop10. Detsember 2018

Laupäeval, 8. detsembril kogunesid Eesti äri- ja haridusvaldkonna võtmeisikud Estonia kontserdisaali, kus tähistati suurejoonelise juubeligalaga Estonian Business Schooli (EBS) 30. aastapäeva.

Gala 700 külalise hulgas olid peaminister Jüri Ratas, president Arnold Rüütel ja EBSi partnerid, üliõpilased, vilistlased, õppejõud ning toetajad. Jüri Ratas sõnas oma kõnes: „Ülikool annab tudengitele ühest küljest muidugi vajalikke teadmisi, aga neist veelgi tähtsam on õpetus õigesti mõelda. Ma ei mõtle selle all loomulikult, et ülikool annab probleemidele ainuõiged lahendused. Mõtlema õpetab akadeemiline õppeasutus hoopis selles tähenduses, et annab meile kogemuse, kuidas endal juba olemas olevaid tööriistu kõige paremini kasutada."

20181208-_DSC7856.jpg

EBSi rektor professor Arno Almann sõnas oma tervituskõnes, et hariduse sisuks on väärtused, millel ei ole raame: „Madis Habakuke loodud Eesti ainuke eraülikool EBS on loodud väärtustele, mis on olnud meile kompassiks tänasesse päeva ja annavad meile kindluse minna vastu muutustele, mis ootavad kõrgharidust ees tulevikus. Me võtame üheskoos need väljakutsed vastu!“

EBSi kantsler Mart Habakuk sõnas, et EBS valmistub kõrghariduse innovatsiooniks, et üha kiiremas ja kirevamas info- ja ettevõtluskeskkonnas olla jätkuvalt atraktiivseim äriülikool kogu regioonis. “Kui EBS 1988. aasta jõulude eel loodi, siis kehtestas mu isa, kooli üks loojatest Madis Habakuk esimese kursuse tudengitele mitmeks kuuks range õpperežiimi - kolme-nelja kuu vältel tohtisid tudengid nii loengutes kui ka vabal ajal rääkida ainult inglise keeles. Põhjus oli selge - selleks, et Eesti tulevane ärieliit suudaks välismaale praktikale minna, seal kontakte luua, hiljem Eestis äriga alustada ja kunagi välismaailmale konkurentsi pakkuda, tuli ennekõike õppida selgeks keel. Täna tundub see huumorina, aga toona sõltus keelest ellujäämine. Ma ei välista, et 30 aasta pärast viskame nalja selle üle, et 2018. aastal pakuti kõrgharidust endiselt 3+2 ranges süsteemis, sest keskkond, mille jaoks me täna spetsialiste ette valmistame, muutub mitte enam aastate või kuudega, vaid nädalatega. EBS ei kavatse sellest kiirrongist maha jääda.” 

20181208-_DSC7687.jpg

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps andis galal üle neli hariduselu edendamise auhinda, mille pälvisid perekond Habakuk, professor rektor Olav Aarna, professor rektor Peeter Kross ja professor rektor Arno Almann.

Galal kanti ette esietendus EBSi esimesest 30 tegutsemisaastast läbi esimese lennu vilistlase Gustavi (näitleja Guido Kangur) silmade ning avati fotonäitus ettevõtlike inimeste DNA ülesvõtetega. Õhtut juhtisid EBSi üliõpilane, laulja ja muusik Tanel Padar ja EBSi vilistlane, välis- ja korporatiivsuhete osakonna juhataja ning rektori nõunik välis- ja vilistlassuhete alal Sirli Kalep. Kogu sündmuse toimumisele aitasid kaasa EBSi vilistlaste asutatud või juhitud ettevõtted, sh mitmed rahvusvaheliselt tuntud ja edukad Eesti kaubamärgid, näiteks Taxify, Wooch, Iris Janvier, Orangetime, Nobenaps, Otto & Mesi jt.

Pildigalerii: https://photos.app.goo.gl/12h483G72emGfxiF8 (fotode autor Raigo Pajula)

EBSi juubeliaasta tähistamine on kestnud terve aasta. 2.-7. juulini toimus Eestis EBSi korraldatud rahvusvaheline teaduskonverents EGOS, mis tõi üle maailma Tallinnasse kokku ligi 2000 teadlast, kes uurivad organisatsioonide arengut muutuste ja üllatuste keskkonnas. Reedel toimus koostöös küberturbe ettevõttega Cybexer Technologies küberturvalisuse õppus, mis valmistas juhte ette digitaliseerimisega seotud ohtudeks.

Estonian Business School (EBS) on Eesti ainus eraülikool, kus õpib bakalaureuse-, magistri- ning doktoriõppe tasemel kokku 1500 üliõpilast. Majandusharidust pakkuv EBS asutati 1988. aastal. EBSil on filiaalid Tallinnas ja Helsingis ning üliõpilased saavad õppeprogrammi kuuluva mobiilsusakna raames täiendada oma teadmisi 60 erinevas ülikoolis üle maailma.

Allikas: EBSi pressiteade. Fotod: Raigo Pajula