Noorte inseneridena kätt proovides ehitavad koolinoored akvedukti


Avaldaja:Madli Leikop07. Jaanuar 2019

Teisipäeva, 8. jaanuari hommikul asuvad võistlustulle Tallinna 21. Kooli õpilased, et luua käepärastest vahenditest lahendusi ehituse, veetehnika, robootika ning tee-ehituslikele probleemidele.

Neid juhendavad Tallinna Tehnikaülikooli teadlased ja tudengid ning võistlus nimega Rakett 21 toimub TalTechi tudengimajas (Ehitajate tee 5, Tallinn).
  
Näiteks on üks võistlusülesanne veevarustuse tagamine: kooliõpilased peavad leidma kõige kiirema võimaluse juhtida vesi abivajajateni, ülesande üks võimalikest lahendustest on tööpõhimõttelt akvedukt.
  
Võistluse Rakett 21 eesmärgiks on tutvustada põhikooli- ja gümnaasiumiõpilastele inseneriametit ja karjäärivõimalusi praktilisel ning lõbusal viisil, et murda müüti inseneri- ja reaalalade keerukusest. Võistluseks ettevalmistavad töötoad toimusid eelmise aasta sügisel, kui Tallinna 21. Kooli õpilased ehitasid päikesepatarei, leidsid maja külmasillad ja programmeerisid võitlusrobotit.
  
Selliseid inseneride töötubasid-võistlusi on TalTechi teadlased ja üliõpilased valmis pakkuma ka teistele Eesti koolidele. Reaalse elu olukordi näitlikustavad töötoad pakuvad õpilastele väljakutseid ja hasarti ning praktilist kogemust, õpilaste enda tagasiside on väga positiivne, üks osalejatest on arvanud nii: „Meeldis, et töötubasid tegid tudengid, kes olid ise antud teemadest väga huvitatud.“
 
Jaanuarikuine võistlus kannab Tallinna 21. Koolis juba 33. korda toimuva kunsti- ja kultuurinädala vaimu ning koolinoored avaldavad omavahelise mõõduvõtmisega austust sellistele teadlastele nagu Einstein, Gauss, Röntgen, Leibniz, Ohm ja Humboldt.
  
Projekt Rakett 21 on loodud Tallinna 21. Kooli algatusel ning osales võidukalt Tallinna haridusameti loodus- ja täppisteaduste projektikonkursil. Projekt toetab õpilaste karjäärivalikuid ja koostöö TalTechiga loob andekatele õppuritele enim arenguvõimalusi.

Allikas: TalTechi pressiteade. Foto: Koolielu arhiiv 

Samal teemal: