Jaanuari dokumentaalfilm õpilastele kinos Sõprus Tallinnas


Avaldaja:Madli Leikop09. Jaanuar 2019

Jaanuaris näeb programmi "Klassiga kinno" raames südamlikku dokumentaalfilmi „Kodumängud“, mis linastub kahel korral: 21. ja 23.jaanuaril kell 15:00. Tavapäraselt kaasnevad filmiga ka õppematerjalid ning seansile eelneb lühike tutvustus eksperdi poolt.

Filmi tutvustus:  

20aastane Alina võtab oma noorema kasuvenna ja -õe eest vastutuse enda kanda, sest kasuisa joob kogu lastetoetuse maha. Pole neil põrmugi kasu ka emast ega vanaemast. Raha on kogu aeg otsas ja kogu pere elab üheskoos väikses ja räämas Kiievi korteris. Alina on andekas jalgpallur, kuid ta peab mängima läbikulunud ja ise kokkuõmmeldud putsadega. Tema ammune unistus pääseda rahvuskoondisse nihkub pärast ema surma veelgi kaugemale.

Režissöör Alisa Kovalenko manööverdab väikses korteris osavalt ringi ja jälgib uskumatult visa neiut hoolega. Antud asjaolude juures on hämmastav, kui palju jätkub Alinal oma pere jaoks kannatust ning kui hellalt ta hoolitseb oma õe ja venna eest, isegi kui ta on sunnitud nad treeninglaagrisse kaasa võtma või nende ülalpidamiseks oma isiklikud asjad maha müüma. Kõigest hoolimata võitleb ta selle nimel, et oma unistus ellu viia.

Filmi treiler ja lisainfo kodulehel:

https://www.kinosoprus.ee/et/movie/klassiga-kinno-kodumangud 

Dokumentaalfilm sobib eelkõige põhikooli lõpuklassidele ning gümnaasiumiastme õpilastele. Kooligruppide registreerimine toimub meili teel - kool@kinosoprus.ee . Pilet õpilastele 3 eurot, gruppi saatvatele õpetajatele on kinokülastus tasuta. Sama programmi raames linastub veebruaris film „Tere tulemast Soodomasse“, mille lisainfo samuti kino kodulehel - https://www.kinosoprus.ee/et/movie/klassiga-kinno-tere-tulemast-soodomasse

Allikas: kino Sõprus info

Harno logo