Mets kolib Rahvusraamatukogusse


Avaldaja:Madli Leikop21. Jaanuar 2019

19. jaanuaril avati Rahvusraamatukogu Milleri salongis laste kunstinäitus „Kuidas mina aitan loodust?“.

Näituse eesmärk on ärgitada lapsi mõtlema keskkonna hoidmise peale ning innustada neid vastavalt tegutsema. Näitusel eksponeeritakse laste valmistatud plakatetid ning lühianimatsioone, mis on tehtud Labora uue haridusprogrammi raames. Tasuta õpitubade käigus said lapsed ja nende vanemad valmistada paberit, trükkida kõrgtrüki tehnikas ja luua stop-motion animatsiooni. Loometegevuse ja arutelu üldine teema oli keskkonna kaitsmine, mille käigus vastasid lapsed küsimusele: “Kuidas saan mina aidata kaasa Eesti looduse säilimisele?” Nüüd siis jõuabki töötubade seeria lõpp-produkt publiku ette.

„Soovime innustada noori loodust hoidma ning väärtustama. Eesti loodus on rikas ja mitmekülgne ning see on privileeg, et meil on metsad, kus saame jalutada. Usume, et see on meie kõigi kohustus, et ka järgmised põlvkonnad saaksid meie kaunist loodusest osa,“ sõnas Labora projektijuht Veronika Vanova.

„Labora toodab ise vaid taaskasutatud materjalidest paberit ning õpetasime ka lastele, kuidas seda teha. Usume uuskasutusse ning kasutame vanu tehnoloogiaid ja tehnikaid, mis on teiste poolt hüljatud. Kui soovime, et mingi traditsioon välja ei sureks,  näiteks klassikaline paberivalmistamine, siis peame lapsi kaasama. Tahame lastele näidata, et kätega töötamine on oma olemuselt väärtuslik ja tuletada meelde, et loomeprotsess ja sellesse kaasatud inimesed on olulisemad kui tulemus ise,“ ütles Labora tegevjuht Nestor Ljutjuk.

Näitus on Rahvusraamatukogu 5. korrusel avatud 20. detsembrini. 

Allikas: Rahvusraamatukogu pressiteade

 
 
 
 

Haridus- ja Noorteamet