"Klassiga kinno!" veebruaris


Avaldaja:Madli Leikop29. Jaanuar 2019

Veebruaris näeb "Klassiga kinno!" programmi raames keskkonnateemalist dokumentaalfilmi „Tere tulemast Soodomosse“, mis linastub kahel korral: 18. ja 19. veebruaril kell 15:00 Tallinnas kinos Sõprus.

Tavapäraselt kaasnevad filmiga ka õppematerjalid ning seansile eelneb lühike tutvustus eksperdi poolt. 

Filmi tutvustus:  

Sünge ja nõiduslik film Ghana prügimäest, kus käideldakse läänest toodud elektroonikajäätmeid. Tööliste endi jutustatud lood jäävad vaatajale kauaks meelde.

Igal aastal veetakse üle 250 000 tonni elektroonikajäätmeid Ghanasse, kus neid käideldakse peaaegu apokalüptilistes tingimustes. Tuhanded lapsed ja täiskasvanud lammutavad silmapiirini ulatuval prügimäel monitore, telefone ja sülearvuteid, teised aga sulatavad lõkke kohal kaablitest vaske välja. „Tere tulemast Soodomasse“ (see on ka filmis kõlava räpplaulu pealkiri) viib meid otse selle sünge sündmuskoha südamesse. Just töölised ise tutvustavad meile Soodomat, kirjeldades oma sõnade ja omapäraste liigutustega põrgulikke elutingimusi. Austria režissöörid Florian Weigensamer ja Christian Krönes on loonud filmi, mis ühest küljest kujutab peaaegu ajatut apokalüpsist, kuid teisalt õhutab meid kindlasti muutma midagi nüüd ja kohe. Ajastul, mil digitaalse tehnika areng tõotab üha mugavamat ja muretumat elu, jääb meil märkamata see, millisel hulgal lääneriigid e-jäätmeid arengumaadesse ladustavad.

Filmi treiler:

https://www.kinosoprus.ee/et/movie/klassiga-kinno-tere-tulemast-soodomasse 

Antud dokumentaalfilm sobib eelkõige põhikooli lõpuklassidele ning gümnaasiumiastme õpilastele. Kooligruppide registreerimine toimub meili teel - kool@kinosoprus.ee . Pilet õpilastele 3 eurot, gruppi saatvatele õpetajatele on kinokülastus tasuta. 

Lisaks oodatakse gümnaasiumiõpilasi vaatama suureks kasvamise rulafilmi "Skate Kitchen". Film jõuab ekraanile koostöös Simple Sessioni festivaliga ning filmi juurde oleme valmistanud ka õppematerjalid, mis aitavad filmi analüüsida. Lisainfo ja registreerimine kadri@kinosoprus.ee .

Allikas: kino Sõprus info

Harno logo