Viru Welder särtsutab taas Ida-Virumaal


Avaldaja:Madli Leikop21. Veebruar 2019

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse rahvusvaheline keevitusvõistlus Viru Welder 2019 laiendab välispartnerite võrgustikku. Kool korraldab juba kaheteistkümnendat aastat keevitaja erialal kutsevõistluseid.

See üritus annab võimaluse võrrelda nii õpilaste kui ka nende juhendajate taset, võtta üksteiselt eeskuju ja kokkuvõttes arendada keevituse eriala terviklikult. Eesti koolidele on see väga hea võimalus valmistuda mais toimuva „Noore meistri“ võistluseks „Parim keevitaja“. 

Viru Welder toimub 1. märtsil. Võistlusel osalevad kutsekoolid Lätist, Leedust, Venemaalt ja Rootsist. Eestist tulevad võistlema Tallinna Lasnamäe Mehhaanikakool, Pärnumaa Kutsehariduskeskus, Rakvere Ametikool, Tartu Kutsehariduskeskus ja Viljandi Kutseõppekeskus.

“Teeb head meelt iga-aastane huvi suurenemine keevitusvõistluste vastu ning meiega ühineb üha rohkem välismaiseid partnereid. Seekord astub võistlustulle koos poistega ka esimene tüdruk, kes on pärit Lätist. Rootsit esindab see aasta lausa kaks meeskonda," kommenteeris peakorraldaja Ander Sile.

Võistlust toetavad Axioma, Stokker, Fortaco, Tööriistamarket, Spetselektroodi AS, Eesti Energia, Enefit Solutions ja paljud teised.

Rahvusvaheline keevitusvõistlus Viru Welder 2019 toimub 1. märtsil Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse Jõhvi õppekohas aadressil Kutse 13, F-korpuse keevituslaboris. Keevitusvõistlus algab kell 9.00 ja lõpeb orienteeruvalt kell 15.00. 

Allikas: Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse pressiteade

Samal teemal: