Tallinna Tehnikaülikooli IT-teaduskonna praktikasündmus võõrustab Eesti tehnoloogiafirmade koorekihti


Avaldaja:Madli Leikop18. Märts 2019

Homme avab Tallinna Tehnikaülikoolis uksed IT-tudengitele suunatud praktikakohvik, kus üle 30 ettevõtte saab kiirkohtingu võtmes tudengitega rääkida praktikale ja tööle kandideerimisest.

Tudeng saab omakorda esitada olulisi küsimusi, mis puudutavad töötingimusi ja arenguvõimalusi. 

IT-teaduskonna dekaani Gert Jervani sõnul kestab Eesti tööturul suur nõudlus heade spetsialistide järele ning palju on räägitud sellest, et tööandjad meelitavad tudengid tööle juba esimeste kursuste ajal. „Tööandjate huvi tudengite suunal võib näha kas ohuna või võimalusena,“ ütles Jervan ja lisas, et teaduskonna ülesanne on tööandjate vajadust suunata laiemaks koostööks ettevõtete ja ülikooli vahel. Dekaan märkis, et lisaks tudengite praktikakohtadele annab praktikakohvik suurepärase võimaluse kuulata ettevõtjate ootusi ja tagasisidet teaduskonnas antava hariduse osas ning leida koostöövõimalusi külalisõppejõududele.

IT-teaduskonna praktikavaldkonna juht Riina Tallo rääkis, et just personaalsus ja segamatult suhtlemine reaalse töötajaga on see, mis muudab praktikakohviku eriliseks. „Kuigi ootame üritusele eelkõige IT-tudengeid, siis oodatud on huvilised ka inseneeriavaldkonnast. Samuti julgustan osalema nii neid, kes vahetult praktikakohti otsivad, kui ka neid, kes alles õpingute algusjärgus ning soovivad paremini mõista, millele õpingute käigus keskenduda, milliseid valikuid langetada, et tulevikus tööandjate ootustele paremini vastata,“ ütles Tallo.

Teist aastat toimuvas praktikakohvikus kohtuvad tudengid üks-ühele firmade esindajatega ning saavad küsida neid huvitavate alade esindajatelt tööd puudutavaid küsimusi. 

Praktikakohvikus osalevad järgmised Eestis tegutsevad ettevõtted: ABB, AdaCore Estonia, Arvato, Avalanche Laboratory, Bait Partner, CGI Eesti, Cleveron, Cybernetica, Eesti Energia, Ericsson, EveryPay, Finestmedia, Fujitsu, Hansab IT Solutions, IB Krates, Iglu, Lumav Commerce, Mobi Lab, Net Group, Nortal, Proekspert, Promether, Registrite ja Infosüsteemide Keskus, SEB Pank, Swedbank, Tele2, Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskus, Uptime, Vaimo, http://warren.io, Webware.

Praktikate infopäev toimub teisipäeval, 19. märtsil kell 12-17 Mektory Ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuses (Raja tn 15). Praktikakohviku avab IT-teaduskonna dekaan Gert Jervan oma sõnavõtuga. Üritust korraldavad Tallinna Tehnikaülikooli IT-teaduskond ja IT-teaduskonna üliõpilaskogu.

Lisainfo: https://praktikakohvik.ituk.ee/

Allikas: korraldajate info