Kokkasime sportlikult! Tegus kevad Kuressaares, Budapestis ja Casargos


Avaldaja:Madli Leikop26. Märts 2019

Märts oli Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse toitlustuserialade õpilaste jaoks kõrghooaeg. Õpilased võtsid osa kutsevõistlustest kahes Euroopa riigis ja lisaks kodusel Saaremaal.

Artikli ja fotod saatis Koolielule Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse arendus- ja PR-juht Karén Sukiasyan

17.-22. märtsini osalesime esmakordselt kutsemeistrivõistlustel “Wellness & Zero Waste - Food & Beverage Contest Casargo” Itaalias, mida korraldas meie partner Casargo Teeninduskool. Kolmandat korda osalesime Ungaris rahvusvahelistel võistlustel, mis toimus 21.-23. märtsini Budapestis Gundel Karoly Teeninduskoolis. 2016. aastal toimunud Budapesti meistrivõistlused olid meie jaoks edukad, kus me saavutasime kolmanda koha.  

Itaalia.jpg

Võistlustulle Itaaliasse saatsime 4-liikmelise võistkonna kahest kutsekoolist: kokad Danila Gladkih ja Polina Koroljova Ida-Virumaa Kutsehariduskeskusest ning kaks teenindajat, Eleanora Kleine ja Indra Ottis Pärnumaa Kutsehariduskeskusest. Võime uhkusega öelda, et meie meeskonnas on parimad kokad ja teenindajad. See on suurepärane reklaam Eestile, me oleme väga tõsiseltvõetavad tegijad, lipp oli kõrgelt hoitud! Kokku osales Itaalia võistlusel 18 riiki ja pooled auhinnad kuuluvad meie võistkonnale:

- Best style and elegance team
- Best bar restaurant team
- Best kitchen team
- Team Trophy 2019

“Võistlus oli väga raske, õpilased olid tublid! Meie kui õpetajate töö oli oma õpilastele kaasa elada ja me saime neid ainult toetada. Võistlusel osalemisega saime palju uusi tutvusi. Itaalia kutsus meid tagasi ja samas tegi meile ka ettepaneku Läti esineda nende kokandusvõstlusel järgmisel aastal,” lisas IVKHK toitlustuserialde juht Ene Valgemäe.

Budapest.jpg

Ungaris toimunud võistluse teema oli „Budapest - Euroopa  spordipealinn 2019”. Eestit esindasid kokad Taavi Zahharov ja Kerli Aun, pagar-kondiiter Jelizaveta Krasiy ja teenindajaks oli BVHSZC Gundel Karoly Teeninduskooli õpilane Greti Svab, mis tegi meie meeskonna rahvusvaheliseks. Budapestis saime kaks eripreemiat, nimelt kõige ilusam tort ja parim serveerimine, lisaks meie kondiiter Jelizaveta Krasiy saavutas 3. koha. Üldarvestuses oleme 4. kohal. 

„Meie õpilased Kerli Aun ja Taavi Zahharov osalesid 39. rahvusvahelisel noorte kokkade võistlusel ja saavutasid seal auväärt 4. koha. Võistlus oli pingeline ja professionaalne, võistkonnad olid kohale tulnud Prantsusmaalt, Saksamaalt, Hollandist ja mujalt, kõik väga tugevad. Meie õpilased olid väga tublid, muidugi oli hetki millega juhendaja ei olnud rahul aga see on täiesti normaalne võistlusolukorras. Kiidan meie tublisid õpilasi edukalt sooritatud võistluse eest. Päris tühjade kätega tagasi ka ei tuldud, meie kondiitriõpilane Jelizaveta Krasiy sai eriauhinna kõige ilusama tordi eest ja sai kokkuvõtteks ka kolmanda koha. Kokaõpilased said eriauhinna kõige ilusama serveerimise eest. Kokkuvõttes jäime võistlustega vägagi rahule, õpilased said hea rahvusvahelise võistluse kogemuse ja kogemuse kogu eluks,“ kommenteeris Jõhvi õppekoha toitlustusjuht Mihkel Luus.

9. korda Kuressaare Ametikoolis toimunud rahvusvahelisel kutsevõistlusel „Kokakunst Kuressaares“ saavutas noor kokk Evelin Kivatšitski koos Lauris Barakauskisega Riia Teeninduskoolist 2. koha. 

Kuressaare Kokakunst.jpg

„Rahvusvahelistes võistlustes osalemine annab meile kogemusi, enesekindlust, õpilased saavad ennast ise hinnata. Oluline on keelepraktika ja koostöö, samuti kutsemeisterlikkuse tõstmine. Kindlasti on see ka maine küsimus, kuidas õpilased saavad hakkama erinevate kultuuride esindajatega. Õpilastel ja koolil tekivad uued kontaktid ja tutvused,“ lisas direktor Hannes Mets. 

Tahame tänada Budapesti Gundel Karoly Teeninduskooli, Pärnumaa Kutsehariduskeskuse õpilasi ja juhendajaid. Suur tänu meie Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse õpilastele ja juhendajatele. Oleme uhked, et olete meiega!