Tartu Ülikool tutvustab Tallinnas elukestva õppe võimalusi


Avaldaja:Madli Leikop01. Aprill 2019

1.–5. aprillini tutvustab Tartu Ülikool Tallinnas elukestva õppe võimalusi, pakkudes tasuta loenguid ja seminare. Rahvusülikooli ja eesti keele aasta tähistamiseks on seekordse Tallinna nädala mitu loengut pühendatud eesti keelele.

Tartu Ülikooli Tallinna esindaja Ene Teemäe sõnul on oluline tutvustada Tartu Ülikooli elukestva õppe võimalusi pealinnas, kus elab ligikaudu kolmandik Eesti elanikest. „Tallinlaste huvi järjepideva enesetäiendamise vastu on olnud alati suur ja me loodame, et see jätkub,” lisas Teemäe.

Tartu Ülikooli Tallinna nädalal arutleb keeletehnoloogia dotsent Mark Fišel selle üle, kui hästi oskab masin kõnet tekstiks muuta ja teksti tõlkida. Eesti keele dotsent Külli Habicht tutvustab, kuidas eesti kirjakeele kasutus on muutunud 16. sajandist kuni 20. sajandini. Tänapäeva eesti keele professor Helle Metslang tutvustab aga eesti keele uuemat arengulugu, keele ehituse ja kasutuse omapära.

Huvitavaid tasuta loenguid ja seminare on rohkemgi. Põnevatel teemadel kutsuvad kaasa mõtlema ka sotsioloogia teadur Mai Beilmann loenguga „Kust tulevad andmed ja kuhu kaob loogika?“, sotsiaalmeedia lektor Maria Murumaa-Mengel ja Tartu Postimehe ajakirjanik Kristel Kaljuvee loenguga „Influencer’ite tähelepanu püüdmise strateegiad – mida saab oma töös kasutada ajakirjanik ja kommunikatsioonijuht?“, professor Pärt Peterson loenguga „Immuunsus: geenid ja keskkond meie ümber“ ning Aasia poliitika nooremteadur Urmas Hõbepappel seminariga „Eesti ja Hiina suhted: uue visiooni otsinguil“.

Tartu Ülikooli nädala Tallinnas lõpetab reedel, 5. aprillil lahtiste uste päev Tartu Ülikooli Tallinna esinduses. Avatud on kunstnik Helle Lõhmuse monotüüpiate näitus „Hea nõu 2“. Huvilistel on võimalus saada täpsemat teavet Tartu Ülikooli taseme- ja täiendusõppe kohta ning individuaalset nõustamist õppimis- ja karjäärivõimaluste teemal. 

Kohtade arv tasuta seminaridele ja loengutele on piiratud, seepärast palutakse ette registreeruda. Täpsem info ürituste kohta on Tartu Ülikooli kodulehel.

Allikas: TÜ pressiteade. Foto: Koolielu arhiiv

Samal teemal: