Aprillis klassiga kinno!


Avaldaja:Madli Leikop04. Aprill 2019

Aprillis tähistab Tallinna kino Sõprus eriprogramm "Klassiga kinno" esimest tõsist juubelit, nimelt tuleb programmi raames näitamisele juba 50. dokumentaalfilm.

Eriti hea meel on sel puhul noorteni tuua eelmisel aastal üks hinnatumaid, auhindu noppinud ning parimale dokumentaalfilmi Oscarile kandideerinud film „Kõigest hoolimata“. 

Filmi tutvustus:  

Tere tulemast USA Roostevöö südames asuvasse Rockfordi, debütandist režissööri Bing Liu kodulinna. 12 aasta jooksul üles võetud kaadrite najal kajastab Bing seda, kuidas on tema kahe rulatajast sõbra keevaline noorus seotud tänapäeva maskuliinsuse probleemidega. Filmi edenedes näitab Bing meile 23-aastase Zacki kirgliku armusuhte jahtumist pärast poja sündi ning 17-aastase Keire'i oma rassikuuluvusest tingitud raskusi, kui ta peab pärast isa surma uue vastutuskoorma oma õlule võtma. Püüdes oma kaamera ja sõprade vahel häid suhteid säilitada, jutustab Bing loo põlvkondadevahelisest andestamisest ning uurib ühtlasi seda ebakindlat tühimikku, mis valitseb lapsepõlve ja täisea vahel.

Filmi treiler: https://www.kinosoprus.ee/et/movie/klassiga-kinno-koigest-hoolimata 

Siit leiab filmiga seotud õppematerjalid:  KÕIGEST HOOLIMATA_õppematerjal.pdf

 

Film linastub kahel korral: 15. ja 16.aprill kell 15:00. See dokumentaalfilm sobib eelkõige põhikooli lõpuklassidele ning gümnaasiumiastme õpilastele. Kooligruppide registreerimine toimub meili teel - kool@kinosoprus.ee . Pilet õpilastele 3 eurot, gruppi saatvatele õpetajatele on kinokülastus tasuta. 

Allikas: kino Sõprus info

 

Haridus- ja Noorteamet