Lennundusseminaril tähistatakse Eesti lennundushariduse 100. aastapäeva


Avaldaja:Madli Leikop10. Aprill 2019

11. ja 12. aprillil 2019 toimub Eesti Lennuakadeemias 23. lennundusseminar, mis kannab pealkirja "Eesti lennunduse uus 100," sest lennundushariduse algusest Eestis möödub täpselt 100 aastat.

Traditsioonilisel lennundusseminaril esmaesitletakse lühifilmi Eesti lennundushariduse kujunemisloost. Lennundusharidus sai Eestis alguse 1919. aasta septembris, mil Tallinna Lennuväesalga juurde moodustati lendurite koolitamiseks õppejaoskond.

Seminaril kuulutatakse välja ka 2018. aasta tegu Eesti lennunduses, kus laureaat saab tunnustuseks „Kotka“ rändauhinna. 2017. aastal pälvis rändkotka auhinna OÜ Regional Jet, sest oli aastaga tõusnud kõigi aegade suurimaks lennufirmaks Eestis.

Lennundusseminaril esinevad lennundusvaldkonna juhid ja tippspetsialistid nii Eestist kui ka välisriikidest. Seminari üks fookusi on lennundushariduse tähtpäevast tulenevalt uutel suundadel ning lennundusettevõtete ootustel Eesti lennundushariduses. Olulise teemana on seminaril käsitlemisel ka lennunduse mõju Eesti majandusele ning konkurentsivõimele.

23. lennundusseminari täpne kava: https://lennuakadeemia.ee/taiendusoppija/lennundusseminar

Allikas: Eesti Lennuakadeemia pressiteade