Maailmakuulus neuropsühholoog dr Steve Hughes räägib täna Tallinnas konverentsil “Tuleviku haridus"


Avaldaja:Madli Leikop03. Mai 2019

Kategooriad:Soovitame, Kasulik teada

Otseülekannet saab jälgida Postimehe veebist!

Maailmakuulus neuropsühholoog dr Steve Hughes räägib täna Tallinnas konverentsil “Tuleviku haridus”, milline peaks olema haridus, arvestades laste aju arengut ja 21. sajandil vajalikke oskusi.

Uued närvisüsteemi arengu uuringud näitavad, et hariduses tuleb rohkem keskenduda eneseväljendus- ja sotsiaalsete oskuste, loovuse ning enesejuhtimisoskuse arendamisele. “Konverents “Tuleviku haridus” tutvustab esmakordselt Eestis teaduslikke aluseid, mille kohaselt Montessori pedagoogika toetab laste loomulikku neurobioloogilist arengut ning arendab koostööoskust, kriitilist mõtlemist, kohanemisvõimet ja teisi Eesti riiklikus õppekavas defineeritud 21. sajandi oskusi,” sõnas konverentsi peakorraldaja Asnate Tuulik Eesti Montessori Ühingust. “Konverentsiga astume olulise sammu arutamaks, kas ka Eesti vajab Montessori lasteaedu ja koole ning millist lisaväärtust need meie haridussüsteemis looks. Ei ole juhuslik kokkusattumus, et Google’i loojad Sergey Brin ja Larry Page ning paljud teised innovaatorid on Montessori kooli vilistlased ja toetajad,” lisas Tuulik. 

Konverentsi peakülaline neuropsühholoog ja Arenguhariduse Uuringute Keskuse direktor dr Steve Hughes Ameerika Ühendriikidest teeb ettekande haridusest neurobioloogia vaatenurgast. Hughes selgitab teaduspõhiselt, miks praegune haridus ei edenda piisavalt tuleviku tööturul vajalikke oskusi ning kuidas saaksid õpetajad aidata lastel oma aju arendada võimekamaks ja loovamaks. Kasvatusteadlane Tiiu Kuurme esineb ettekandega “Milline võiks olla hariduse tulevik Eestis?” ja 20-aastase kogemusega Montessori õpetaja Outi Leiste tutvustab õppetööd Soome Montessori koolides.

Montessori on geograafiliselt kõige laiaulatuslikum pedagoogika maailmas: lasteaedu ja koole on kokku üle 22 000 ja need tegutsevad 110 erinevas riigis. Lastevanemate ja haridusspetsialistide huvi Montessori kui kasvatusteadusliku teooria ja seda toetava õppevahendite kogumiku vastu on viimase aasta jooksul Eestis hüppeliselt kasvanud. Eesti suurim Montessori-teemaline Facebooki-grupp (http://bit.ly/MontessoriFBGrupp) koondab ligi 12 000 lapsevanemat ja pedagoogi ning kasvab igakuiselt paarisaja liikme võrra. Viimase aasta jooksul on üle 1000 inimese võtnud osa Montessori-teemalistest koolitustest. Kümmekond Eesti lasteaeda on näidanud üles huvi luua Montessori rühm. Esimene neist, Tallinna Endla lasteaed, plaanib Montessori pilootrühmaga alustada juba sellel sügisel.

Otseülekannet konverentsilt saab jälgida siin: http://bit.ly/2vvdTfU

Lisainfo osalemise ja päevakava kohta on leitav Facebookist: http://bit.ly/TulevikuHaridusFB

Konverentsi “Tuleviku haridus” korraldab Eesti Montessori Ühing. Eesti Montessori Ühing loodi 2018. aastal eesmärgiga toetada Montessori pedagoogikast lähtuva kasvatuse ja hariduse edendamist Eestis läbi koolituste korraldamise, õppevahendite tootmise, Montessori-alase kirjanduse tõlkimise ja kirjastamise ning lasteaiarühmade ja koolide loomise. Ühingu koduleht http://montessorieesti.ee on kõige ajakohasem eestikeelne Montessori-teemaline infoallikas.

Allikas: korraldajate info