Teatrifestival Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuses


Avaldaja:Madli Leikop21. Mai 2019

30. maist 1. juunini toimub Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuses teatrifestival, mis ühendab erinevate erialade kutseõppurid.

2017. aastal toimus Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuses (IVKHK ) esimest korda teatrifestivali, mis muutus kohe rahvusvaheliseks. Nii nagu ütles esimese festivali avamisel kooli juht Hannes Mets: "Meie õpetame oma keskuses erinevaid erialasid. Kuigi teater ei ole meie sfäär, on näitlemine ka eriala ja sellepärast sündiski meie seinte vahel selline idee!"

Mõte sellise ürituse läbiviimiseks tekkis IVKHK teatri UNDERWOLD režissööril Anna Tereštšenkol. Kutsehariduskeskuse katuse all õpivad erinevate erialade õpilased. Neile ei ole tähtis ainult teooria, vaid ka praktika ning kui praktika tulemused on nähtavad suurel üritusel, tekitab see uhkust enda tulevase ameti üle ja arendab erialaseid teadmisi.

Esimesel aastal kestis festival kaks päeva ja näha sai 19 etendust. Järgmisel aastal kasvas festival kolmepäevaseks, etendusi oli rohkem kui 20. Tänavu kestab festival samuti kolm päeva, kuhu mahub 30 etendust teatrikollektiividelt neljast riigist: Eesti, Leedu, Valgevene ja Venemaa. 

Festivalil on veel üks huvitav lisa, mida hakkasid armastama kõik osalejad – kõik kolm päeva näidati esitusi internetis otseülekandes. Festivali lõpus on režissööridel võimalus salvestus oma lavastusest väga hea kvaliteediga alla laadida. See on isetegvuslikele kollektiividele väga oluline. Festivali  „Kõik teed viivad teatrisse“ avamine toimub 30. mail kell 10.00 Ida-Virumaa  Kutsehariduskeskuse Sillamäe õppekohas. Kohe peale festivali avamist algavad esimese festivalipäeva etendused. Sissepääs kõigile etendustele on tasuta! 

Festivali kava saad alla laadida siit:  Teatrifestivali kava.docx

Allikas: Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse info

 

Haridus- ja Noorteamet