TalTech avab huvilistele oma laborid


Avaldaja:Madli Leikop23. Mai 2019

Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) teaduslaborid loovad suurepärase võimaluse ja keskkonna lisaks teadusavastustele ka ettevõtetele oma väljakutsete lahendamiseks.

23. ja 24. mail avab Tallinna Tehnikaülikool (TalTech) üle 40 labori, kus oma ala eksperdid  näitavad, kuidas lahendatakse tootearenduse probleeme ning genereeritakse uusi tarku ideid. 

TalTech Mektory tehnosiirde juht Kaja Kuivjõgi innustab ettevõtteid mõtlema avatult, unistama julgelt ja mitte kartma väljakutseid: „Kui Steve Jobbs alustas garaažis, siis Elon Musk möllab laborites. Nii nagu IT-innovatsioon sünnib häkatonidel, siis innovaatilised tehnoloogilised lahendused sünnivad  just laborites katsetades. Sellisel viisil on koostöös Silberauto, ABB ja TalTech tudengitega sündinud meie laborites TalTech Iseauto. Analoogiliselt sünnivad lahendused ka tarkadele võrkudele energeetikas, tulevikulahendused nutikatendile või teistele targa linna rakendustele. „Kui ettevõte seab endale tehnoloogilised väljakutsed või arenguplaanid, on tal lahendusi ja inspiratsiooni võimalik leida TalTechist,“ julgustas Kaja Kuivjõgi.

ABB insenerkeskuse juht Lauri Kuusisto kinnitas, et ABB on aktiivne TalTechi laborite kasutaja. „Inseneerias on väga oluline erinevate katsete tegemine ja seetõttu on hädavajalikud laialdased teadmised TalTechi tänaste ja planeeritavate laborite ning nende kasutusvõimaluste kohta,“ selgitas Kuusisto TalTechi laborite avatud päevast osa võtmise vajadust. 

23. mail saab laboreid uudistada Tallinnas. Eksperdid demonstreerivad laborite maailmatasemel varustust, vastavad küsimustele ning aitavad oma teadmiste ja kogemustega kaasa ettevõtluses tekkivate väljakutsete lahendamisele. Päeva jooksul toimuvad ka mitmed kasulikud seminarid, mis algavad igal täistunnil Energeetika hoones. 

24. mail saab Kohtla-Järvel aga tutvust teha TalTech Põlevkivi Kompetentsikeskuse kütuste tehnoloogia teadus- ja katselaboriga. Samal päeval saab uudistada TalTechi meremajanduse keskust Kuressaares (Tallinna 19, Kuressaare), kus tutvustatakse arukaid süsteeme, digitaalseid kaksikuid, robotpaati ja nutikat laineenergia muundurit. 

Allikas: Tallinna Tehnikaülikooli pressiteade