Räpina Aianduskoolis võistlevad parimad noored aednikud Eestist ja välismaalt


Avaldaja:Madli Leikop30. Mai 2019

​30.–31. mail 2019 toimuvad Räpina Aianduskoolis rahvusvahelised võistlused HortOlympics 2019, kus panevad ennast proovile parimad noored aednikud nii Eestist kui välismaalt.

Varasemalt on Eesti noored aednikud võistelnud vabariiklikul kutsemeistrivõitlustel „Noor aednik“. Kuna Euroopas pole ühtegi rahvusvahelist ainult aednikele suunatud võistlus, tekkis korraldajatel mõte eestlastele konkurentsi pakkuma kutsuda aianduslikku õpet pakkuvate Euroopa kutsekoolide õpilased.

„Räpinas on ka varem toimunud rahvusvaheline nooraednike võistlus, neid toimub Euroopas praegugi, kuid lisaks aiandusele on need seotud maastikuehituse ja floristi erialade võistlusülesannetega. HortOlympics võistlus on mõeldud vaid aednikele. Mul on hea meel, et rahvusvaheline huvi on suur ja nii mõnigi riik tuleb siia, et kogemusi saada ja õppida meie korraldusest – mitmed külalised on oma koduriigis riiklike võistluste korraldajad,“ kommenteeris võistluse korraldaja Liisi Kont.

Eesti parima noore aedniku selgitavad välja Räpina Aianduskooli ja Luua Metsanduskooli õppurid. HortOlympics rahvusvahelistel võistlustel osalevad võistlejad lisaks Eestile 14 riigist: Austria, Holland, Itaalia, Läti, Luxemburg, Portugal, Rootsi, Rumeenia, Saksamaa, Slovakkia, Inglismaa, Taani, Tšehhi, Ungari.

Toimub meeskondlik võistlus kutseõppeasutuste õpilastele, kus ühest koolist on oodatud osalema kuni kaks kaheliikmelist võistkonda. Võistlusalasid on kahe päeva jooksul 20. Võistlusülesannete hulka kuulub taimede tundmine, istutamine, viljade kaalu määramine, kastmissüsteemi ehitus, väetamine ja palju muud. Võistlusi hindavad aiandusmaastiku suurimad spetsialistid.

noor-aednik.jpg

Võistlust toetavad Maaeluministeerium ja Innove, auhindu panevad välja Seedri Puukool OÜ, Aran PM OÜ, Reginett OÜ, Click & Grow, TAMI Automatics, Matogard OÜ, Green Top OÜ, aianduskeskus Gardest, AS Värska Vesi, Sagro AS, Kanepi Aiand, Seston Seemned OÜ ja Tamme talu. 

Aedniku kutsemeistrivõistlus on mõeldud kuni 26-aastastele noortele, kes õpivad kutseõppeasutustes aianduse valdkonna erialadel. Võistluse eesmärk on võimaldada kutseõppeasutuste õpilastel näidata oma kutseoskusi, tutvustada kutsehariduse võimalusi ja välja selgitada parim noor aednik.

Allikas ja foto: SA Innove pressiteade

 

Haridus- ja Noorteamet