Tallinnas toimub Euroopa suurim teadus- ja haridusvõrkude konverents


Avaldaja:Madli Leikop17. Juuni 2019

16. kuni 20. juunini toimub Kultuurikatlas Euroopa suurim teadus- ja haridusvõrkude konverents TNC19, mis toob Eestisse IT valdkonna asjatundjaid kogu maailmast. Eesti poolt võõrustab konverentsi HITSA EENet.

Konverents TNC19 toob Tallinnasse ligi 800 IT valdkonna esindajat andmesidevõrkudest, ülikoolidest ja ettevõtetest. Konverentsi avasessioon toimub esmaspäeval, 17. juunil kell 11.

Peaesinejatena astuvad konverentsil üles rahvusvaheliselt kõrgelt hinnatud küberturvalisuse spetsialist Merike Käo, UbuntuNeti asutaja ja tegevjuht Tusu Tusubira, 2023. aastal teadustegevust alustava Euroopa Neutronkiirguse Allika (ESS) valitsusteülese labori peadirektor John Womersley, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi side ja riigi infosüsteemide asekantsler Siim Sikkut ja E-riigi Akadeemia asutaja ja valdkonnajuht Linnar Viik.

Konverentsi tänavune teema “Forging Digital Societies” lähtub tõdemusest, et arvutivõrkude toel saab luua ja arendada digitaalseid kogukondi. 21 sessiooni kestel käsitlevad eksperdid turvalisusstrateegiaid, riiklikke IKT- poliitikaid ning kogukondade rolli nende kujundamisel.

TNC19 ettekanded kantakse veebis üle. Otseülekandeid näeb aadressil http://tnc19.geant.org.

Programm: http://tnc19.geant.org/programme/

Iga-aastane Euroopa teadus- ja haridusvõrkude konverents toimub tänavu 35. korda. Üritust võõrustab Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse poolt Eesti Hariduse ja Teaduse Andmesidevõrk EENet.

Foto: Unsplash, Su San Lee

Samal teemal: