Teiste ülikoolide vastuvõtu alguseks on Tallinna Tehnikaülikooli esitatud üle 1600 avalduse


Avaldaja:Madli Leikop20. Juuni 2019

Enamikus Eesti ülikoolides algab uute tudengite vastuvõtt 20. juunil, Tallinna Tehnikaülikool on aga tänaseks teinud ettepaneku õppima tulekuks juba pea 400-le avalduse esitajale.

„Aastaringne vastuvõtt on igati täitnud seatud eesmärgi – pakkuda tulevastele tudengitele võimalust teha oma tuleviku otsused varem ja teadlikumalt,“ kinnitas Tallinna Tehnikaülikooli õppeprorektor Hendrik Voll ning sõnas, et tulemus on olnud üle ootuste hea. Tänu aastaringsele vastuvõtule on tehnikaülikooli õppima tulemiseks esitatud 1628 avaldust.

„Enim on kasu lõiganud varem gümnaasiumi lõpetanud, sest lävendi ületajad on saanud juba pakkumise õppima tulekuks ja paljud on selle ka vastu võtnud,“ rõõmustas Voll.

Esimesel astmel on tehnikaülikool pakkunud 275 õppekohta, magistritasemel 98.

Sisseastumisavaldusi saab sarnaselt kõikidele teistele ülikoolidele esitada sisseastumisportaalis SAIS. Tallinna Tehnikaülikoolis saab avaldusi esitada 4. juuli keskpäevani ning seda ka tehnikaülikooli peahoones kohapeal aadressil Ehitajate tee 5 või kolledžites Tartus, Kuressaares, Kohtla-Järvel.

Tallinna Tehnikaülikool on ainus ülikool Eestis, kus alustati aastaringse vastuvõtuga. Avaldusi saab esitada juba möödunud aasta 1. novembrist, et tulevased tudengid saaksid juba varakult aimu valitud erialast ning võimaluse teha väga teadlik valik. Järgmise õppeaasta (2020/2021 aasta) vastuvõtt Tallinna Tehnikaülikooli algab juba 1. detsembril.

Allikas: Tallinna Tehnikaülikooli pressiteade.