Kaks päeva enne sisseastumise lõppu on Tallinna Tehnikaülikooli popimateks erialadeks IT-süsteemide arendus ja ärindus


Avaldaja:Madli Leikop02. Juuli 2019

4. juulil kell 12 lõpeb sellesuvine uute tudengite vastuvõtt Tallinna Tehnikaülikoolis (TalTech), tänaseks on ülikoolile esitatud 4485 kvalifitseeruvat sisseastumisavaldust.

Uute välistudengite vastuvõtustatistika selgub augusti lõpuks.

Kõige populaarsemateks on esimeses astmes IT süsteemide arendus, ärindus ning ehitiste projekteerimise ja ehitusjuhtimise erialad.

Magistriõppes on enim sisseastumisavaldusi tulnud sellistele erialadele nagu juhtimine ja turundus, ärirahandus ja majandusarvestus ning infosüsteemide analüüs ja kavandamine.

Tehnikaülikooli saab sisse astuda alates eelmise aasta 1. novembrist, tänaseks on ühes päevas enim sisseastumisavaldusi (341) tulnud jaanipäeva järel, 25. juunil.

Tehnikaülikooli vastuvõtu koordinaatori Keiu Orgi sõnul sai TalTech tänu aastaringsele vastuvõtule juba enne suvist vastuvõtuperioodi teha mitmetele kandidaatidele õppekoha pakkumise. Org lisas: “See tähendas, et enne teiste ülikoolide vastuvõtu algust olid mitmed kandidaadid enda õppimatuleku tehnikaülikooli juba kinnitanud.“

Tehnikaülikool pakkus oma bakalaureuseõppe tudengikandidaatidele ka võimalust parandada matemaatika- ja eesti keele riigieksami tulemust. TalTechi matemaatikakatsele registreeris 433 ja eesti keele katsele 100 osalejat.

Järgmine vastuvõtt algab TalTechis 1. detsembril, kui sisse saab astuda kõikidele tehnikaülikooli õppekavadele.

Allikas: Tallinna Tehnikaülikooli pressiteade